zijds Koeman in zekere zin tegemoet kwam. Hij zei: u bent een eind gekomen met dingen goed te doen. Zou de magistraat daarmee de twintig meter hebben bedoeld die Koeman zélf reed? Zo ja, dan vond hij diens verklaring daaromtrent dus geen smoes. Hij vervolgde: Maar het kan nóg beter. Het zóu kunnen zijn, dat meneer de politierechter daarmee tot uiting bracht, dat Koeman er beter aan had gedaan de twee chauffeurs maar niet te bel len, maar zeker weten doe ik het niet. Éten kunnen ze voorlopig weer wel weer in huize Koeman. Afgelopen dinsdag zette de politierechter de boete van driehonderd euro om in een voorwaardelijke straf. Dat impli ceert dat de trainer ze alleen moet betalen als hij binnen twee jaar weer zo onverstandig zal zijn zich na het drinken van een glaasje door een chauffeur te willen laten rijden. Zo gek zal hij echter wel niet zijn. Kranig gedaan. Met het stellen van prioritei ten komt dit geteisterd land uiteindelijk in rus tig water. Na de laatste nieuwe zorgstelseltax hoeven AOW 'ers ook niet langer bang te zijn dat ze nog meer moeten meebetalen aan het leger in Afganistan. De fiscus boorde nieuwe bronnen aan en verstuurt binnenkort blauwe brieven aan een deel van het twee jaar gele den bij het EK in Portugal aanwezige Oranje legioen, stond er in de krant. De fiscus zal er ook geen voorstander van zijn dat mensen op een totaal verkeerd moment een wave inzetten of dat middenin een voet balwedstrijd het Wilhelmus begint te klinken, denk je dan. Ergernisbelasting zullen ze de nieuwe bron van inkomen ook wel noemen. Zij die in de positie verkeren dat ze af en toe niet zelf hoeven te betalen voor een voetbal wedstrijd of pak weg een voetbalreisje krijgen aangeboden moeten vanaf nu dus uit gaan kijken. Na de operatie kerstpakket kreeg de fiscus een nieuwe vorm in het vizier van hei melijk loon in natura. Via de autoradio vernam ik dat Joop Wijn naar China was geweest. De staatssecretaris van Financiën vertelde op verzoek wat hij zoal had gedaan in het land waar de zon nooit ondergaat. Het Chinese bedrijfsleven interes seren voor Nederland, klonk het even ont- spannen als spontaan. Ze daar attenderen op de gunstige fiscale voorwaarden die we hier hebben. De redactie van het radioprogramma de Och- tenden bofte maar met die ontboezeming van I de heer Wijn. Het stelde ze als eerste in staat een vorm van discriminatie te vermoeden in relatie tot hoe de fiscus bijvoorbeeld het Néderlandse bedrijfsleven tegemoet treedt. De I dag tevoren sloeg hierover met name KNVB en sportkoepel NOC*NSF de angst om het hart. Het AD primeurde dat de belastingdienst snoepreisjes voortaan aanmerkt als loon in natura. Wie niet kan aantonen dat een reis een zakelijk karakter als doel heeft, kan een naheffing tegemoet zien. Hetgeen dus onmogelijk van toepassing kon zijn op het reisje dat de heer Wijn maakte naar China. Hij diende namelijk zijn land toen hij het Chinese bedrijfsleven gunstige fiscale voorwaarden in het vooruitzicht stelde in het geval men zich hier zou willen vestigen. De staatssecretaris weet als geen ander weten hoe flinterdun de grens is tussen zaken- en snoepreis. Iets anders is, dat je er niet aan moet denken waartoe de belastingdienst alle maal zou kunnen besluiten als straks vanuit Nederland opererende Chinezen gaan strooi en met reisjes naar de Olympische Spelen. Op basis van Wijns toezeggingen aan de Chinezen lijkt het voor de hand liggend dat Nederlanders die in de toekomst gebruikmaken van Chinese ruimhartigheid weinig hebben te vrezen. Als de nasleep in dat geval onder de gunstige fiscale condities valt waar Wijn het over had, hebben we een probleem. Als na komende zomer de gasten van pak weg de KNVB wèl een blauwe brief thuis krij gen wordt in dat verband het WK-voetbal in Duitsland pas écht spannend.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 17