Qlaasje op laat je rijden niet altijd zaligmakend Door Seruaas L'Ami Dat het de sterke arm heilige ernst is het kwaad met wortel en tak uit te roeien, ondervond 6 november vorig jaar aan den lijve Feyenoord-trainer Erwin Koeman. Hem werd het vuur aan de schenen gelegd en hij onderging de zwaarste Hollee- der-behandeling die er is. Met enige fantasie zou je kunnen zeggen dat Koeman zich die dag op barse toon hoorde toe geroepen, dat het afgelopen moest zijn met het zojuist door hem betoond watjesgedrag. U bent aangehouden, werd er geroepen. Een grap, dacht de trainer nog, een weliswaar misplaatste grap, maar laat ik maar met de lolbroeken méélachen. Goedig als de oudste Koeman kan zijn zette hij zijn meest zonnige masker voor. Totdat het lachen hem verging en hij er achter was de politie bloed serieus van mening was met zijn aanhouding de wereld voor vréselijke onheil te hebben behoed. Ga maar rustig slapen, een inferno is voorkomen. Tóch maar weer goed dat er politie is, hè! Eigen schuld dikke bult. Hoe haalde die Koeman het in zijn bolle hoofd twee chauffeurs - één voor zijn vrouw en een voor zichzelf - in te huren na het nuttigen van enkele eenvoudige alcoholische versnaperingen! Een béétje kerel was gewoon zélf achter het stuur gekropen Nee, dan waren zij van de sterke arm toch wel even anders. Tegen watjes als Koeman die anno nu het grijsgedraaide glaas- je-op-laat-je rijden nog steeds braaf in de praktijk brengen kan niet hard genoeg worden opgetreden. Aanpakken dus die han del! En dan ook nog van die smoezen bedenken, dat hij wèl zelf de twintig meter had gereden tussen het beveiligde terrein tot buiten het hek. Daar trappen wij niet in, meneer! In zijn éérste leugen was Koeman niet gebarsten. Om hen van de blauwe arm om de tuin te leiden, moest de trainer van Feyenoord waarachtig vroeger opstaan. Ze waren echt niet van gisteren! Hier moest ook meteen een voorbeeld worden gesteld, zeg maar gerust paal en perk. Dokken zou hij. Drie honderd euro, zo luidde het schikkingsvoorstel. Maar in plaats van dat de ondankbare hond blij was dat hij er zo genadig vanaf kwam, vocht hij het voorstel nog bij de politierechter aan ook. Dat was eigenlijk net zo'n watje. In een poging de kool en de geit te sparen scoorde deze het drietje, waarmee hij enerzijds de sterke arm net niet afviel en ander- I STADION SPORTNIEUWS 200 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 16