Woib lAUUe-- COLUMN COR CROOSWIJK t Benne turrebulente tijde op de transfermarkt. De speelersmoole hep op volle toere gedraaid. Had Faainoort eerst al die jongeling van een Vlaar weete te strikke, nu hebbe ze kans gezien Pi Air terug te haale naar de Kuip. Als pinchpitbull of zooiets. Hij hoef geen heele wedstrijde te balie, maar bij invallersbeurte proobeere de wedstrijd oope te breeke. Kijk, die goozer is inmiddels ook op leeftijd en een heele wedstrijd op topnivoo proob eere te balie ken als spits van zijn leeftijd errug las tig gaan worde. Maar als 't bij Kuyt of Kaloe een keertje teegezit dan ken onze treener Pi Air in de wedstrijd pleure. Ome Cor heb dat liedje "Put your hands up for Pi Air" met alle plezier weer uit de kast gehaald. De buure benne vast en zeekers weed- erom geschrokke, want in 2002 hep Ome Cor 't zoo hard gedraaid dat 't drie straate verderop te hoore was. Maar ze motte niet ouwehoere. De mense die in de buurt van de areena woone hebbe pas echt reede tot klaage met dat kattegejank en snerpende gefluit dat tweeweekelijks vanuit die snelkookpan ooverkomp. De transferperioode is imiddels afge- loope. Een aantal speelers hep Faainoort verlaate waaronder Leonardo. Jammer dat die Braziliaan nooit datgeen hep kenne brenge wat ie volges ze eige uitspraake waard is. Eigewijs is dat joch zeer zeekers, de schuld van alles leg bij andere volges hem. Toch doet ik Leo 't succes wel wense, maar ik mot 't eerst nog maar 's zien. Hij mot nu bij NAC gaan bewijze wat ie waard is. Ken nog een piekant potje worde in Breedaa volgende week..Na de wed strijd teege die Roda kooledelvers had ik trou- wes behoorlijk de pleuris in, maar Faainoort deej ze eige goed her- stelle in Almeloo en dus blijf de Goalsingel binnen handbereik. Ik mot trouwes bekenne dat ik me eige laatstleejen zondag bij Talpaasport bijna meer deej verheuge op 't verslag uit de areena dan op dat van Heracles- Faainoort, want dat onze jonges daa- roo de punte zouwe pakke deej ik wel verwachte. De eerste ervaaringe met kunstgras waare voor Faainoort dus poositief te noeme. Maar dat wil nog lang niet beteekene dat de meeninge daaroover benne ver andert hieroo. Zelfs al doet Peter Bosz een liefheb ber van dat spul weeze. Als je bij 't woord kunstgras de letters NS er tusse uit doet haale weet je hoe we bij Faainoort oover dat nepgras denke. Langzaamerhand mense is daadelijks niks meer echt in de voetbalwereld. Nepreklaames op de TeeVee bij de doele, daake op voetbalstadions en nou weer kunstgras, 't Bier in de Kuip is al jaarelang nep en vandaag krijge we zakdoekezwaaiers en nepsupporters op bezoek, 't Mot ook niet gekker worde. Die relletoestande van verleeje jaar trouwes kenne we ons nog goed herinnere. De NS en bus- maatschappije ook, want die wilde eerst niet voor vervoer van die «supporters» zorge. De NS gaat ze nou toch vervoere, maar d'r benne afspraake gemaakt over de betaaling voor 't geval d'r weer treine worde gesloopt. Nou maar hoope dat de NS niet weer die treine uit de hoofdstad op Rotterdam Zuid gaat stilzette. Dat zou toch een heele hoop ellende scheele. Laat die gaste gewoon 't staadion binne. Dan kenne ze de wedstrijd van de nummer twee teege de nummer zeeve van de ranglijst aan- schouwe en krijge ze misschien vanzelf spijt van hun reis. Want 't mot eigelijks geen proobleem voor Faainoort weeze, maar met die klassiekers weet je maar nooit. De geschiedenis hep beweeze dat die gaste voor Faainoort altijd erg lastig waare dus je mot uitkijke. Soms stijge ze boven zichzelluf uit. En dan zal je zien dat er weer één speeler is die de geest doet krijge. In 't land van blind doet één oog kooning weeze zulle we dan maar denke. Maar laate we 't beste hoope. De vooruitzichte benne gunstig ook al vanweeges de onrust daaroo. Ook bij hun hep de speelersdraaimoole toegeslage. D'r doet bijna geen speeler meer weeze die nog bij hun wil voetballe zoo vernam ik vanuit de persberichte. Berouw komt na de zonde deej een oud spreek woord zegge en dat doet volges mijn wel van toe passing weeze. Faainoort heb dus de kans voor de tweede keer dit seizoen te winne van die gaste. Hebbie trouwens bij die kampioenschappe darte en zuipe enkele weeke trug in Engeland die Luinge nog gezien kompleet met bril Waarom schaamt ie ze eige daarvoor en draagt ie 'm tijdens de wedstrij de niet Dat doet veel diskussies en excuuses ach teraf voorkoome mense. De groete van Ome Cor.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 101