UNIEKE MIJLPAAL SANDER BOSCHKER 400 COMPETITIEWEDSTRIJDEN zondag 22 januari 2006 Tekst: Jasper van de Bult Tegen de enige andere club waar Sander Boschker naast FC Twente ooit ook onder contract stond, speelt de doelman vandaag zijn 400ste competitiewedstrijd in het betaalde voetbal. Een mijlpaal voor de keeper uit Lichtenvoorde waar hij vanzelfsprekend best trots op is. Sander Boschker is dit jaar alweer bezig aan zijn zestiende seizoen in Twentse dienst. Een periode waarin hij veel voor FC Twente betekende en door de jaren uit groeide tot een boegbeeld van de club. Naast de genoemde 400 competitieduels verdedigde hij het Twentse doel ook nog eens tijdens 47 bekerwedstrijden en 14 Europa Cupduels. FC Twente „Ik had zelf nooit gedacht dat ik alleen voor FC Twente zoveel wedstrijden zou spelen. Daar ben ik behoorlijk trots op. Als ik terugkijk heb ik tot nu toe een mooie carrière achter de rug. Ik sla mezelf niet snel op de borst, maar ik denk dat ik toch aardig wat neer heb gezet met mijn prestaties. Zeker iets om trots op te zijn." Ajax „Het was een jaar vol ervaring, ondanks dat ik geen competitieduel heb gespeeld. Toen ik in de zomer van 2004 terugkwam in Enschede, merkte ik dat ik nog meer was gegroeid. In het jaar Ajax heb ik, wat ik geleerd heb, mee genomen naar FC Twente. Dat is het positieve geweest van dat seizoen in Amsterdam." Beste wedstrijd: „De wedstrijd die mij nu te binnenschiet, was het uitduel tegen Feyenoord van vorig seizoen. We verloren dan wel met 3-1, maar zelf stond ik lekker te keepen. Eigenlijk speel ik altijd wel goed in De Kuip. Ook in de ArenA kan ik mij herinneren dat ik goede wedstrijden heb afgewerkt. Zoals toen we met 0-1 wonnen door een goal van Jan Vennegoor of Hesselink. Ik heb niet het gevoel dat een grotere ambiance dat met c O QJ zich meebrengt. Een wedstrijd als RKC-uit of Ajax-uit ga ik met dezelfde instelling in." Slechtste wedstrijd: „Dat waren er genoeg, maar slechte wed strijden vergeet ik graag." Mooiste moment: „Dat was zeker de bekerwinst in 2001. Niemand gaf nog een stuiver voor ons en als je dan drie penalty's stopt, wat nooit is gebeurd, is dat meer dan speciaal. Vervolgens barstte het feestgedruis los. Tien tot vijftien seconden ben ik helemaal van de wereld geweest. Het spijtige wat ik na de wedstrijd niet mee heb gemaakt, was de badscène. Ik werd voor elke camera gehaald en moest langs alle journalisten. Toen ik in de kleedkamer kwam, was bijna iedereen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 11