Massaal en warm welkom Klaas Jan Huntelaar 7 De eerste dag van de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen stond voor een groot gedeelte in het teken van Klaas Jan Huntelaar. Met een ontvangst die in de Amsterdam ArenA doorgaans slechts voor wereldberoemde popsterren - of Jari Litmanen - is weggelegd, begon de spits vorige week zondag aan zijn eerste training als speler van Ajax. Dranghekken waren nodig om de nieuwste aankoop en de andere spelers tussen de vele honderden fans door naar het trainingsveld te leiden. Na de training, waarin Huntelaar al doel treffend was, wachtte de presentatie van de miljoenenaankoop. Met de hem ken merkende nuchterheid presenteerde de van Heerenveen afkomstige topschutter zich aan de verzamelde sportpers. Na een in leiding van technisch directeur Martin van Geel gaf de kersverse spits van Ajax antwoord op vragen van journalisten en nam hij symbolisch zijn nieuwe shirt met rugnummer 25 in ontvangst. Huntelaar legde nogmaals uit waarom hij juist voor Ajax heeft gekozen, daar waar ook andere clubs in de race waren om hem bij sc Heerenveen los te weken: 'Dat is allereerst om de speelstijl, punt twee om de Klaas Jan Huntelaar voelt zich al bij de eerste training prima thuis in Amsterdam. club die Ajax is en ten derde om de historie. Ik vind dat ik hier op mijn plaats ben.' Dat Ajax de laatste weken afweek van zijn vertrouwde systeem met drie spitsen, doet daar voor Huntelaar niets aan af. 'Spelen met drie spitsen is wat Ajax wil. Nu wordt er even een andere keuze ge maakt en als dat zo is, dan is dat zo. Ik kan ook doelpunten maken in een 4-4-2-opstel- ling, hoor.' Huntelaar denkt niet dat hij last zal hebben van de druk die er traditioneel ligt op nieuwe spitsen van Ajax. Op de vraag of hij het transferbedrag van negen miljoen euro niet. als een loden last ervaart, antwoordde hij doodleuk: 'Ik heb nog niets zien hangen om mijn nek.' Zijn overstap naar Amsterdam is ook geen uiting van revanchegevoelens richting PSV, waar Huntelaar een deel van zijn opleiding genoot en hij één keer als invaller voor de hoofdmacht in actie kwam. 'Natuurlijk wil ik ze laten zien wat ik kan. Maar ik ben vooral dankbaar voor de tijd die ik bij PSV heb gehad. Ik heb er onder Willy van der Kuijlen prima kunnen werken en daarna door omstandigheden mijn eigen pad gekozen.' Klaas Jan haalde vader Dirk Jan Huntelaar naar voren om aan zijn zijde te staan. Onder grote belangstelling zette Huntelaar zijn eerste stappen als Ajacied in de Amsterdam ArenA. Ajax Kick Otf> NEC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 7