43 No Naam: Bart ten Tije Woonplaats: Amsterdam Leeftijd: 30 jaar Seizoenkaart? Ja, in vak 426. Ik zit er samen met mijn broer Eric en een van mijn beste vrienden, Maarten Duijne. Het is recht bo ven de F-side, lekker sfeervol. We hebben nu voor het zesde jaar een seizoenkaart. Het was een afspraak die ik had met mijn broer. Als ik mijn eerste baan zou hebben en we het dus allebei konden betalen, zouden we een seizoenkaart nemen. Maarten is er een jaar later bij gekomen. S HH knieën op de grond gaan zitten. De dag erna was ook schitterend. Mijn hoogte punt was het moment dat het vliegtuig speciaal over het Museumplein vloog, om de spelers te laten zien hoeveel mensen er stonden. Het winnen van de Champions League was ook zo mooi omdat het het einde was van een reeks die ik van heel dichtbij heb gevolgd, met een mooie club mensen.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'De omhaal van Van Basten.' Favoriete Ajacied van dit moment? 'Wesley Sneijder. Hij koppelt een gezonde dosis arrogantie aan inzet en venijn in zijn acties. Zijn passing is geweldig en hij maakt mooie doelpunten. Hij is de speler waar ik het meest naar uitzie als ik onderweg ben naar het stadion.' Favoriete Ajacied uit de Ajax-historie? 'Johan Cruijff. Hij is de mooiste speler uit de geschiedenis van het Nederlandse voetbal en ik ben er trots op dat hij dat bij Ajax heeft gedaan. Ik heb natuurlijk on voldoende inzicht in de situatie, maar mijn gevoel zegt dat het wenselijk zou zijn als Cruijff meer bemoeienis met de club zou hebben dan hij nu heeft.' Favoriete club naast Ajax: 'Geen. Je hebt veel mensen die bij zo'n vraag bijvoorbeeld FC Barcelona noemen, maar wat heb ik daar nou eigenlijk mee? Helemaal niets. Zelf heb ik jarenlang gevoetbald bij Longa '30 in Lichtenvoorde. Destijds heb ik het zelfs nog tot de Gelderse districtsselectie geschopt. Maar ja, dan word je 18 en ga je studeren...' Ajax is voor mij: 'De reden waarom ik al dertig jaar van voetbal hou. Ik ben trots op de Ajax-school en hoe we daarmee de wereld laten zien wat mooi voetbal is. Het is vooral de manier van voetballen die mij zo aanspreekt, aanvallend ingesteld en met een vleugje arrogantie. Als we winnen, winnen we meestal heel mooi en daarom doet verliezen ook zo'n pijn.' Ajax Kick Otf> NEC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 42