Van Basten in glas in loo De supporter aan het woord De media van Ajax (www.ajax.nl, Ajax Kick Off, Ajax Magazine) maken op regelmatige basis ruimte in hun kolommen om de Ajax-supporter aan het woord te laten. In deze aflevering legt Bart ten Tije uit wat Ajax voor hem betekent. Eerst bezochte wedstrijd: 'FC Twente - Ajax, ergens aan het einde van de jaren tachtig. We woonden toenter tijd in Lichtenvoorde, in de Achterhoek. Mijn vader was voor Twente en hij nam mij en mijn broer mee als Ajax op bezoek kwam. Helaas kwam mijn vader na die wedstrijden vaker lachend thuis dan wij. Mijn eerste wedstrijd in Amsterdam was Ajax - Besiktas, in de Europa Cup II. Ajax won met 2-1, Rijkaard en Ronald de Boer scoorden. Mijn broer en ik stonden aan de noordkant van het Olympisch Stadion, onder het scorebord. Het was een vak met zowel Ajax-fans als Turkse supporters. Op een gegeven moment werd er vuurwerk in onze richting geschoten. Ik zie nog voor me hoe de ME ingreep. Allemaal grote kerels die voorbij kwamen, dat maakte veel indruk. Hoe oud zal ik geweest zijn? Zeventien of achttien jaar.' Fan van Ajax sinds: '...ik als baby voetbal begreep. Tja, hoe ontstaat zoiets? Mijn vader was dan wel een fervent Twentesupporter, dat heeft hij in elk geval nooit aan ons opgedrongen. Ik weet nog wel dat mijn broer een shirt van Jesper Olsen voor zijn verjaardag kreeg. Een lichtblauw uittenue, met TDK als sponsor. Olsen was het idool van mijn broer. Voor mij was Marco van Basten de held. Toen ik eens als kind in het ziekenhuis lag, vond ik daar een Voetbal International waar Van Basten juichend op de cover stond na zijn omhaal tegen FC Den Bosch. Die foto heb ik nagemaakt in glas in lood. Helaas is hij kapot gevallen. Daar baal ik nu nog van.' Met wie kijk je naar wedstrijden van Ajax? 'Met mijn broer Eric en Maarten, een van mijn beste vrienden. Soms kopen we nog wat losse kaarten en nemen we vrienden mee. Met elkaar naar wedstrijden kijken is stukken leuker dan alleen. In vak 426 zitten veelal dezelfde mensen als zes jaar geleden, langzamerhand ga je die ook allemaal een beetje kennen. Het is een levendig vak. Ik ben niet iemand die twee keer drie kwar tier kan stilzitten tijdens een wedstrijd. Laat staan dat ik vijf minuten voor het einde wegga. Toeschouwers die dat doen, vormen mijn grootste ergernis in het sta dion. Ik vind het respectloos wat ze doen.' Mooiste Ajax-moment: 'Mei 1995, dat vergeet ik nooit meer. De overwinning in de Champions League finale tegen AC Milan. Ik heb die wed strijd bekeken in een kroeg op de Wallen. Toen Kluivert scoorde, ben ik op mijn Ajax Kick Off> NEC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 40