in Heerenveen 39 Hatem Trabelsi zet alle zeilen bij tegen Heerenveen-uitblin ker Georgios Samaras. Pas nadat invaller André Hanssen (ge plaatst afstandsschot) en opnieuw Samaras (kopbal) de Friezen in de tweede helft op 4-0 hadden gebracht, deed Ajax iets terug. Kort nadat een doeltreffende uithaal van Charisteas was afgekeurd, liep Thomas Vermaelen de bal, uit een vrije trap van Sneijder, in het Friese doel. Aanvoerder Tomas Galasek benutte een door Juanfran versierde penalty. Een verdere inhaalslag bleek kansloos op de sneeuwtoendra. 'Het was jammer voor de wedstrijd dat onder deze omstandigheden moest wor den gespeeld,' vond ook de winnende trainer Verbeek. 'Heerenveen heeft de omstandigheden waaronder werd gespeeld, gewoon beter ingeschat,' realiseerde Ajax-trainer Danny Blind zich. 'Heerenveen streed, ging voor de tweede bal en zocht de duels op. Spelhervattingen zijn een bekend wapen van Heerenveen. Toch trapten we erin. Heerenveen had vanavond de ploeg om het voetbal te spelen dat deze omstandig heden vragen.' En Ajax had dat niet. Begin februari mag Ajax revanche nemen als de Amster dammers, mét Huntelaar, in de kwartfinale van de Gatorade Cup tegen Heerenveen moeten spelen. Thomas Vermaelen strijdt om de bal met zijn aanstaande ploeggenoot Klaas Jan Huntelaar. Eredivisie Vrijdag 30 december 2005 - Abe Lenstra Stadion, Heerenveen - 21.000 Scheidsrechter: Reinold Wiedemeijer sc Heerenveen - Ajax 4-2 (2-0) Scoreverloop: 34. Georgios Samaras 1-0,38. Klaas Jan Huntelaar 2-0, 67. André Hanssen 3-0,76. Georgios Samaras 4-0,79. Thomas Vermaelen 4-1 90+1Tomas Galasek (pen.) 4-2 sc Heerenveen: Brian Vandenbussche, Michel Breuer (30. Fernando Derveld), Petter Hansson, Marcel Seip; I Paul Bosvelt, Arnold Bruggink (56. André Hanssen), Abdelkarim Kissi, Danijel Pranjic; Ugur Yildirim, Klaas Jan Huntelaar (85. Lasse Nilsson), Georgios Samaras Coach: Gertjan Verbeek Niet ingezet: Said Bakkati, Hjalte Bo Norregaard, Jeroen Drost, Sven Taberima Ajax: Maarten Stekelenburg, Hatem Trabelsi (57. Mauro Rosales), John Heitinga, Thomas Vermaelen, Juanfran; Nigel de Jong, Tomas Galasek, Wesley Sneijder, Urby Emanuelson (85. Nourdin Boukhari); Markus Rosenberg, Angelos Charisteas Coach: Danny Blind Niet ingezet: Zdenek Grygera, Ryan Babel, Hans Vonk, Yannis Anastasiou, Olaf Lindenbergh Angelos Charisteas zoekt de snelste weg naar het doel. Ajax Kick Off> NEC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 38