Ajax sneeuwt weer onder sc Heerenveen - Ajax 38 Voor Klaas Jan Huntelaar was het de laatste wedstrijd voor sc Heerenveen. Dat het uitgerekend tegen zijn nieuwe club was, maakte het duel saillant. De laatste jaren valt er in Heerenveen wei nig te halen voor Ajax. Ondanks de goede prestaties in december was het dit seizoen niet anders. In het besneeuwde Abe Lenstra stadion denderde de Friese formatie onder aanvoering van Georgios Samaras over de Amsterdammers heen. Voor Heerenveen- spits Klaas Jan Huntelaar betekende het de laatste wedstrijd in het shirt met de pompe- bléden. Dat hij uitgerekend tegen zijn nieuwe club afscheid nam van Heerenveen was een saillant detail. Huntelaar leek er niet mee te zitten. Hij maakte het Thomas Vermaelen en de overige Ajax-verdedigers flink lastig, maar de rol van uitblinker bij de Friese formatie ging naar Samaras. De Griek voelde zich uitstekend thuis op de glibberige ondergrond en leek zich wel met spikes over het gras te. begeven, zo vast stond hij op zijn benen en zo gecontroleerd kon hij elke bal aannemen. Hatem Trabelsi moest hem keer op keer doorgang verlenen. Na een dik halfuur nam de thuisploeg dan ook afstand van de onwennige Amsterdammers. Samaras tekende voor de 1-0 en de aanstaande Ajacied Klaas Jan Huntelaar verdubbelde de marge vier minuten later naar 2-0. Ajax kon niet goed overweg met de winterse omstandigheden waarin combina tievoetbal bijna onmogelijk was. Veel echte Amsterdamse kansen vielen er dan ook niet te noteren. De vrije trappen van Wesley Sneijder stichtten nog het meeste gevaar in de vijandelijke laatste linie. Nigel de Jong, Markus Rosenberg en Angelos Charisteas wisten het beste raad met de spel hervattingen van de middenvelder, al werd geen enkele inzet achter Brian Vandenbussche gewerkt. NEC Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 37