Ajax laat spanning in slotfase terugkeren Ajax - FC Groningen 36 JM Trainer Danny Blind moet met genoegen naar de eerste helft van zijn elftal tegen FC Groningen hebben gekeken. Binnen twintig minuten was Ajax buitengewoon effectief bezig geweest door twee keer te scoren en de basis te leggen voor de zege op de formatie van trainer Ron Jans. Mauro Rosales was als rechtshalf de initiator van de gevaarlijkste aanvallen van Ajax. De Argentijn was opgesteld, omdat Nigel de Jong centraal achterin de zieke John Heitinga verving. Het was pas de vierde keer dit seizoen dat Rosales de negentig mi nuten mocht volmaken en hij deed dat met een inzet waar de passie van afspatte. Na prachtige acties van de Argentijn gooi den Markus Rosenberg in de zevende en Angelos Charisteas in de achttiende minuut de wedstrijd met knappe goals op slot. Rosenberg maakte na een dik half uur zelfs 3-0 maar die treffer keurde de scheids rechter wegens vermeend buitenspel af. Groningen was zo mak als een lammetje en dat noopte Jans tot een snelle omzetting. Yuri Cornelisse werd vervangen door Erik Nevland. Gelukkig voor Ajax heeft de goalgetter van vorig seizoen dit seizoen nog niet zijn niveau van vorig jaar gehaald, want na die wissel liep het stroever bij de Amsterdammers en beter bij de Groningers. Toch kon Ajax nog een derde goal maken en weer was het de Griekse topschutter die het doel vond. Eerst kopte hij na de aan gemeten voorzet van Wesley Sneijder op de paal, maar de rebound nam Charisteas opnieuw op zijn hoofd en toen was Roorda geklopt, 3-0. Met nog 20 minuten te spelen keerde Urby Emanuelson terug in het elftal. De jon geling kampte met vermoeidheidsver schijnselen en kreeg enkele duels rust. Hij creëerde veel ruimte voor zichzelf en bijna lukte het hem om zowel Rosenberg als Charisteas vrij voor de keeper te zetten. Angelos Charisteas was de gevierde man met twee treffers. NEC Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 35