en trotse debutant 35 Jeffrey Sarpong: Voor mijn shirt weet mijn moeder nog wel een mooie bestemming Gatorade Cup, achtste finales Donderdag 22 december 2005 - Jan Louwers Stadion, Eindhoven - 4.600 Scheidsrechter: Kevin Blom Eindhoven - Ajax 1 -6 (0-4) Scoreverloop: 4. Angelos Charisteas 0-114. Wesley Sneijder 0-2,16. Frank Demouge 0-3 (ed), 19. Nourdin Boukhari 0-4,62. Wesley Sneijder 0-5, 69. Sasa Stojanovic 1 -5,82. Thomas Vermaelen 1 -6 FC Eindhoven: Jelle ten Rouwelaar; Yoann De Boer, John Laponder, Björn Smits; Sepp De Roover, Henny Noyen, llja van Leerdam Adnan Barakat; Sasa Stojanovic (77. Richard van Gils), Otman Bakkal (65. Tim Janssen), Frank Demouge (65. Jeroen van de Kerkhof) Coach: Louis Coolen Niet ingezet: Jurgen Hendriks, Allain van de Besselaar, Tim Janssen, Justin Tahapary, Rik van de Langenberg Ajax: Maarten Stekelenburg; Hatem Trabelsi, John Heitinga, Thomas Vermaelen, Juanfran; Nigel de Jong, Tomas Galasek (63. Olaf Lindenbergh Wesley Sneijder (63. Mauro Rosales), Nourdin Boukhari; Angelos Charisteas (74. Jeffrey Sarpong), Markus Rosenberg Coach: Danny Blind Niet ingezet: Bogdan Lobont, Ryan Babel, Yannis Anastasiou, Emmanuel Boakye John Heitinga kiest positie tussen veel spelers van Eindhoven, onder wie Frank Demouge. Eindhovense defensie doeltreffend af. Was de vijfde Amsterdamse goal een toon beeld van voetbalklasse of was het een treffer met hoge geluksfactor? Hoe dan ook: de inzet die Sneijder vanaf de rechterflank verstuurde verdween pardoes in het doel. Nourdin Boukhari is niet onder de indruk van de invliegende Eindhoven-speler en scoort de 0-4. Tussen alle doelpunten viel er in de Amsterdamse gelederen ook nog een debu tant te bejubelen. Jeffrey Sarpong kwam de moegestreden en niet altijd even gelukkige Angelos Charisteas vervangen. Voorzien van het rugnummer 38 deed de A-junior weinig fout. Sarpong vertelde na de wedstrijd over het speciale gevoel dat zijn debuut had losgemaakt. De boodschap waarmee trainer Danny Blind zijn pupil het veld in stuurde was simpel: lef tonen en acties durven maken. Sarpong hield zich daar keurig aan. Sasa Stojanovic, een van de betere spelers bij de thuisploeg, redde met zijn treffer uiteindelijk de Eindhovense eer. Zijn af standsschot verdween in de benedenhoek van het Ajax-doel. Verdediger Thomas Vermaelen deed kort daarop nog wat terug. De Belg, die de wedstrijd na een fikse botsing uitspeelde met hoofdpijn, bepaalde de eindstand op 1-6. Jeffrey Sarpong debuteert in het Jan Louwers Stadion voor Ajax 1. Ajax Kick Off> NEC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 34