Vreugde na zes treffers FC Eindhoven - Ajax 34 Wesley Sneijder scoorde twee fantastische doelpunten tegen Eindhoven. Het duel in de achtste finales van het toernooi om de Gatorade Cup tussen FC Eindhoven en Ajax was eigenlijk nooit een echte wedstrijd. Dat de Amsterdammers binnen twintig minuten uitliepen naar een riante 4-0 voorsprong was veelzeggend. Drie prima Ajax-goals en een eigen treffer van de thuisploeg ontdeden de beker wedstrijd al vroeg van alle spanning. Extra Amsterdamse winstpunten: Ajax tankte vertrouwen tegen de 'kleine' ploeg uit de lichtstad en junior Jeffrey Sarpong maakte zijn officiële debuut. Toch waren het de Eindhovenaren die het eerste gevaar afdwongen. Direct na de aftrap veroverde de blauwwitte brigade van trainer Louis Coolen de bal op de roodwitte equipe van Danny Blind. Otman Bakkal stond vervolgens oog in oog met Ajax-keeper Maarten Stekelenburg. De doelman trad reddend op en voorkwam daarmee vroege schade voor de bezoekers. De thuisploeg leek met die gemiste kans al vroeg zijn kruit te hebben verschoten. Nauwelijks drie minuten later lag de bal namelijk in het doel aan de overzijde van Stekelenburg. Eindhoven-keeper Jelle ten Rouwelaar zal zich vol verbazing hebben afgevraagd wat hem de eerste twintig minuten overkwam. Nadat Angelos Charis- teas een prima diepe bal van Hatem Trabelsi verlengde tot in het Eindhovense doel (0-1), verdubbelde Wesley Sneijder de score negen minuten later met een geplaatst schot. In een tijdbestek van vier minuten liepen de Ajacieden uit naar 0-4. Eindhoven-aanvaller Frank Demouge schoot de gasten die fase te hulp. De onge lukkige ex-speler van NEC werkte de bal, een inzet van Wesley Sneijder, voorbij zijn eigen doelman. Ajax scoorde zijn vierde goal wel geheel op eigen kracht. Nourdin Boukhari rondde zijn oogstrelende dribbel door de NEC Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 33