15 WK Heitinga wil dat er iets meer afstand genomen wordt. ik het ook niet erg vind om rechtsback te spelen. Al is het geen gemakkelijke positie om in te vullen. Ik zeg niet dat het moei lijker is dan centraal in de verdediging, maar ik heb het idee dat er over de back posities wel eens te gemakkelijk wordt gedacht. Je wordt als back bij alles betrok ken. Je moet opbouwen, er wordt verwacht dat je de achterlijn haalt, je moet rug dekking geven aan het centrale duo en je moet je man uitschakelen. Er wordt veel van een back geëist. Niet dat ik door al die taken liever centraal speel, maar gevoels matig vind ik die plaats prettiger.' Als Heitinga terugblikt op de eerste sei zoenshelft dan stemt hem dat gematigd positief. 'We hebben veel goede wedstrijden gespeeld en soms te weinig gekregen. Natuurlijk hebben we wel te weinig punten gehaald. We zijn door naar de tweede ronde van de Champions League. In de cember waren we, tot de uitwedstrijd tegen Heerenveen, goed bezig. Die lijn moeten we in de tweede helft doortrekken. Het geeft vertrouwen als je wint. Als je wint na een slechte wedstrijd krijg je meer vertrouwen dan als je na een heel goed duel verliest. Een overwinning is voor dat gevoel door slaggevend. Van mijzelf verwacht ik dat ik blijf presteren zoals ik hoor te presteren. Mijn sterkste seizoen was in het kam pioensjaar 2003-2004. Van daaruit wil ik een stap extra zetten.' Daarmee hoopt Heitinga op een selectie voor het WK, dat in de zomer wordt ge houden. 'Natuurlijk zal het WK de tweede seizoenshelft door mijn hoofd spelen. Daar wil ik graag aan deelnemen. Ik was er tijdens het EK 2004 in Portugal bij en ik heb het zelf ergens niet goed gedaan als ik twee jaar later niet op het WK sta. Ik ga er niet bij voorbaat vanuit dat ik word geselecteerd, want zo makkelijk is het niet om je te in Oranje te spelen. Ik moet een goed niveau halen en fit blijven. Met de mogelijke concurrenten ben ik niet bezig. Ik volg de voetballerij op de voet, maar ben toch meer met mijzelf bezig dan met de spelers die ook voor die posities in aan merking komen.' Heitinga moet zijn aandacht ook vooral bij zichzelf houden. Na een weekje vrij zijn de Ajacieden vorige week zondag vol frisse moed begonnen aan de voorbereiding op het tweede gedeelte van de competitie. 'Of zo'n korte winterstop goed is geweest, kan ik nu nog niet zeggen. Ik vind het op zich niet erg om rond Kerstmis te spelen. Normaal gesproken zette ik de televisie aan om naar Engels voetbal te kijken en nu doe je het zelf.' Hoewel Heitinga de laatste thuiswedstrijd van het jaar miste wegens een lichte voed- Ajax Kick Off> NEC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 15