recht de rug 13 Kwaliteiten Voorkeur centraal speel, hoewel ADO Den Haag. Er was een dik halfuur gespeeld. 'Ik wilde me te graag bewijzen. Ik kwam in twee situaties terecht waarin ik geen kaart had hoeven pakken, maar dat wel deed.' En dus werd hij in de 63ste minuut uit het veld gestuurd. Balen, maar Heitinga zou Heitinga niet zijn als hij er niet iets positiefs uit oppakt. 'Als je het goed doet, leer je elke dag iets,' is de Hoofddorper van mening. 'Van die wedstrijd tegen ADO heb geleerd dat ik me anders moet opstellen in die situ aties. Het begin van het seizoen was voor mij een moeilijke fase, maar ik wist dat ik eruit zou komen. Ik moest in mezelf blijven geloven en dat is niet eenvoudig als je week in week uit niet speelt. Hoe ik dat deed? Hard werken, want je weet dat je kwalitei ten bezit. Als je je voor honderd procent in zet, dan komen die vanzelf weer boven drijven. Als je uit een moeilijke periode komt, neem je dat als extra bagage mee. Je weet ook dat er altijd een moment komt dat je het kan laten zien.' Het lekkere gevoel keerde terug in de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk. In de duels daarvoor tegen Sparta, Heerenveen en NEC had de verdediger al veel minuten gemaakt, maar tegen RKC draaide het pas echt zoals hij wenste. 'Ik moest, toen ik de kans weer kreeg, van de basis uitgaan. Sober spelen en alles wat meer lukt, is meegenomen. Assistent-trainer Gerard van der Lem zei ook tegen mij dat ik vanuit mijn primaire taak moest spelen en dat is verdedigen. Dat is niet moeilijk om te doen. Ik hoef me zelf daar niet de hele wedstrijd aan te herinneren. Gewoon spelen vanuit de nul en eerst zorgen dat alles defensief goed staat. Hoe langer het duel tegen RKC duurde, hoe beter het ging en hoe meer ik initiatief nam.' Of Heitinga in de ogen van Blind weer een basisplaats heeft ingenomen, weet hij nog niet goed. Hij speelde immers centraal in de verdediging omdat Zdenek Grygera geblesseerd was. 'De trainer beslist daarin. Ik kreeg in die wedstrijd tegen RKC de voorkeur boven Hatem Trabelsi. Maar hoe dat verder gaat weet ik niet. Wat ik kan doen, is mezelf zo goed mogelijk bewijzen.' Het zou dus kunnen dat Heitinga wederom heen en weer wordt geschoven tussen de plaatsen rechtsback en centrale verdediger. 'Ik maak er geen geheim van dat ik liever Geconcentreerd wacht Heitinga de bal af in het duel tegen Boca Juniors tijdens het Amsterdam Tournament.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 13