Veerkrachtige verdediger 12 De lach breekt weer door op zijn gezicht. De blik is open en ontspannen. John Heitinga is terug op het veld, voelt zich uitstekend en dat is aan alles te merken. De uitwedstrijd tegen Vitesse was zijn honderdste officiële duel in Ajax 1 en iedereen hoopt dat hij dat aantal sneller verdubbelt dan hij die mijlpaal bereikte. tekst Monique Janse foto's Louis van de Vuurst De verdediger torent boven zijn Haagse opponent uit tijdens Ajax - ADO van dit seizoen. De 22-jarige Zuid-Hollander is oprecht verrast en blij dat er iemand is, die weet dat hij onlangs zijn 100ste officiële wedstrijd in Ajax 1 speelde. 'Honderd is niet niks. Ik had er meer kunnen hebben, maar door die langdurige knieblessures is dat niet gebeurd. Ik wist dat Vitesse - Ajax mijn honderdste was en hoewel het een van de 34 competitiewed strijden was en blijft, was ik er heel blij mee. Van de honderd officiële duels die ik speelde, zal de wedstrijd tegen AC Milan in november 2003 mij het beste bijblijven. NEC Ajax Kick Off Hoewel we met 0-1 verloren, ging het heel lekker.' Lekker was het ook dat Heitinga de laatste weken voor de korte winterstop steeds meer naar zijn gewenste niveau toegroeide. 'Op zich ging het voor mijn gevoel vanaf het begin van het seizoen wel lekker, alleen heb ik veel te weinig gespeeld. Ik moest wachten op mijn kans.' Die leek er nauwelijks te komen. Tot hij na twee invalbeurten tegen RBC (8 minuten) en Willem II (26 minuten), de geblesseerde Zdenek Grygera moest vervangen tegen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 12