EZ V sc Heerenveen - Ajax kuiper Voor de aftrap Het is een cliché, maar: het bekertoer nooi is de snelste weg richting Europees voetbal. Ook volgend jaar wil sc Heerenveen graag weer op de Europese velden te zien zijn en dus zal er alles aan worden gedaan om zo ver moge lijk te komen in de Gatorade Cup. Na de overwinning op VW Venlo is vanavond Ajax de volgende tegenstander. Nog geen vijfendertig dagen na de spectaculaire 4-2 overwinning in de competitie, treedt sc Heerenveen opnieuw aan tegen de Amsterdammers. Dat er veel kan veran deren in korte tijd in de voetballerij, blijkt vanavond wel. In de sneeuwwedstrijd van 30 december jl. produceerden Georgios Samaras en Klaasjan Huntelaar 3 van de 4 Friese doelpunten. Vanavond zijn ze er echter beiden niet bij. Tenminste niet aan de kant van de Friezen. Huntelaar zal van avond voor de vierde keer de clubkleuren van de Amsterdammers verdedigen. De voormalige goalgetter van Heerenveen kwam tot op heden nog niet tot scoren voor Ajax. Naast Huntelaar vertrok ook een andere talentvolle spits uit Heerenveen, Georgios Samaras. Na weken intensief onderhandelen werd er een akkoord bereikt met Manchester City en verkast de Griek richting de Premier League. Een speler die veel geruislozer vertrok, is Said Bakkati. De publieksspeler tekende een contract voor anderhalf jaar bij ADO Den Haag. Lang zal de snelle rechtsback het Abe Lenstra Stadion ech ter niet hoeven missen, want aanstaande zondag verdedigt Bakkati de groengele clubkleuren van zijn nieuwe werkgever al tegen sc Heerenveen. Ajax nam afgelopen week vervroegd afscheid van midden velder Nigel de Jong. De international ver trok naar de Bundesliga en gaat spelen voor het HSV van Rafael van der Vaart. Bekerwedstrijden tussen Heerenveen en Ajax zijn bijna altijd een garantie voor spektakel, maar eindigen tot op heden praktisch uitsluitend in het voordeel van de Amsterdammers. Menig Feanfan en Ajacied zal zich de bekerfinale van 1993 in De Kuip nog goed kunnen herinneren. Ajax won met liefst 6-2, maar Heerenveen stond vanaf dat moment door de massale toestroom van Friese supporters definitief op de Nederlandse voetbalkaart. Sinds deze finale kwamen beide ploegen nog driemaal tegen elkaar uit voor de nationa le beker. De Amsterdammers wonnen tel kens met achtereenvolgens 8-3, 3-0 en afgelopen seizoen met 2-0. Opmerkelijk is dat al deze ontmoetingen plaatsvonden in de hoofdstad. Vanavond dus in het Abe Lenstra Stadion. In de competitie laat Heerenveen reeds jaren zien Ajax de baas te kunnen zijn in Friesland. Nu nog in de beker... Omdat geen mens gelijk is verzekeren wij op maat VERZEKERINGEN Bezoekadres: Brccdpad 21 8442 AA Heerenveen Postadres: Postbus 116 8440 AC Heerenveen Telefoon; (0513) 61 44 44, Fax: (0513) 62 37 42 .-cbi Internet: www.kuiperverzekeringen.nl NVA VUL) E mail: info®kuiperverzekeringen.nl nvga lip

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 5