Van de tribune geplukt Berend Kamstra Berend Kamstra, 22 jaar uit Gorredijk. Hij is laboratoriummedewerker bij Sonac in Sumar. Sinds een jaar of tien is hij supporter. "Eén van mijn eerste -wedstrijden was tegen Barcelona, een 5-4 overwinning voor Heerenveen. Pas vanaf het seizoen daarna ben ik ook geregeld competitiewedstrijden gaan bezoeken." Berend heeft een seizoen kaart sinds het seizoen '97/'98 en zit thans in het vak 10, het Nieuw Noord vak. Welke sport(en) beoefen je zelf? "Ik heb in mijn jeugd eerst gevoetbald, waarvan vier jaar als keeper. Daarna heb ik drie jaar gekorfbald. En nu ben ik voor mijn elfde seizoen aan het volleyballen als spelverde ler. Daarnaast ben ik binnen de vereniging ook actief als scheidsrechter." Wat vind je van de sfeer in het stadion? "Sinds de komst van het Nieuw Noord vak is de sfeer sterk verbeterd; voor heen kwam het meestal vanaf de zuid kant. Het Friese volkslied hoort bij de club en daarom zing ik ook altijd mee. Wat zie je als hoogtepunten? "De tweede plaats in de competitie, waarna er thuis een 1-0 overwinning op Olympiakos Piraeus het hoogtepunt in de CL was.Verder waren de reizen naar Zagreb, Newcastle en Marseille super leuk!". Wie zijn uw favoriete spelers? "Dit seizoen is dat Daniël Pranjic. Hij maakt een hoop meters per wedstrijd, maar hij verdient het wel om eens vaker een vrije trap rond het zestien meter gebied te nemen. In voorgaande seizoe nen vond ik Tomasson, Korneev, Hakansson, Talan, Vayrynen, Allback, Van Nistelrooij en Popovitsj toppers." Wat zou u anders doen als u trainer was? "Als trainer zou ik niet veel veranderen, alleen zou ik de spelers wel willen meegeven om de inzet en de scherpte wat te verhogen. Dit is nog wel geregeld een gebrek." Wat verwacht je van sc Heerenveen dit seizoen? "Ik verwacht dat Heerenveen zich dit jaar weer voor Europees voetbal plaatst met een vijfde plaats op de ranglijst. Nu Heerenveen in de UEFA cup bij de laatste 32 zit is de doelstelling gehaald. De volgende ronde halen zal erg lastig worden, maar is niet onmogelijk naar mijn idee." Wat wil je tot slot nog kwijt? "Aan alle 'zittende' supporters: blijf zitten tot het laatste fluitsignaal, ook in de rust dus. En de mensen op de hoofdtribune mogen ook wel wat losser worden en niet stijf blijven zitten." 0 V

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 27