I I Waarover spraken zij? ötoredactie.nl Er was te veel het idee van: Wij zijn Ajax, we hebben het altijd zo gedaan en ook nu zal het wel weer goed komen." Martin van Geel in Voetbal International. Mijn relatie met de scheidsrechters? Dat komt nooit meer goed. En dat is niet alleen met Luinge, maar ik vind ze allemaal zo raar. Alleen Jol is een echte kerel, de rest niet. Eén gebaartje of zinnetje en ze ontploffen, al. Barry van Galen in Sportweek. Ik proefde zoiets van: Ik heb een Ajax- shirt aan en dus ben ik goed. Of bijvoor beeld: Ik ben jeugdleider of grensrechter bij Ajax en daarom ben ik goed. Zó van zelfsprekend is het niet. Dat moet je elke keer weer bevestigen. Tegen die houding ben ik gaan ageren. Van Geel. Orlando Smeekes (Helmond Sport) heeft de hel van binnen gezien. Totdat hij in de jeugdafdeling van SC Heerenveen - waar schijnlijk onderweg naar het totale niets - Gertjan Verbeek tegen het lijf liep. Die was vroeger zelf óók een lastige knaap, werd een paar keer van school gestuurd en her kende wel iets van zichzelf in het talent Smeekes. 'Ik was getroffen door zijn oprechtheid en eerlijkheid.' Smeekes zat in de puberteit, was na een vechtpartij in aanraking gekomen met de politie, sliep uit arren moede soms in de dug-out van één of andere voetbalclub en dreigde te ontsporen. Verbeek nam hem in huis. Zomaar. Toen de voetballer achttien was regelde de trainer dat hij onderdak kreeg bij Telstar. Zomaar. En op het moment dat de instabiele persoonlijkheid Smeekes dreigde te worden opgenomen in een psy chiatrische kliniek nadat hij betrokken was geweest bij een auto-ongeluk, gaf Verbeek hem andermaal een dak boven het hoofd. Evenals vriendin en kindje die meekwa men in het treurigmakende gevolg. Ook zomaar. Inmiddels is Smeekes 24 jaar, zelf vader van twee kinderen en heeft hij zijn plaats in de samenleving en de voetballerij verworven. Hij durft zelfs te denken aan de toekomst, een begrip dat nooit op hem van toepassing leek. Met dank aan Verbeek, met wie hij nog elke week con tact heeft. 'Ik droom van een carrière bij echte volksclubs als ADO en Feyenoord.Dat is het mooiste van alles: de reservevader heeft het kind zijn dromen teruggegeven. Zomaar. Zonder eigenbe lang of winstbejag. Je leest het, wordt stil en denkt: Die harde, vercommercialiseer- de wereld vol klatergoud, egoïsme en intriges heeft ook nog iets van beschaving in zich. Gelukkig maar. Journalist Peter Wekking in Voetbal International Ook in de opleiding moeten we een inhaalslag maken. Hele gezinnen draaien acht, negen jaar om dat ene doel: De zoon moet die Arena bereiken en dan zijn we er. Dan ben je er juist nog niet! Dan sta je nog maar onder aan de trap. Vbn Geel. Vorig jaar vroeg de trainer mij op te schrijven wat ik aan mezelf wilde verbete ren. Ik koos voor snelheid, voetenwerk en kracht. Daar heb ik buiten de reguliere trainingen om keihard aan gewerkt met Henk Heizing. Hij gaf me loopvormen en oefeningen om soepeler te bewegen. Mede daardoor is mijn fysieke kracht enorm toegenomen. Nu heb ik meer spiermassa waardoor mijn lichaam vele malen volwassener is geworden. Klaas Jan Huntelaar in Elf. sc Heerenveen ga dan naar Foto's van je favoriete spelers van www.fotoredactie.nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 22