Auto JOURE b.v. Gertjan Verbeek De week van keus uit 250 auto's in- en verkoop Techniekwei 4 8501 XN Joure Tel: 0513 41 25 25 fax: 0513 41 27 15 Aan de voorbije week hield trainer Gertjan Verbeek in elk geval een goed gevoel over. Dit ondanks zijn (terechte) scepsis over het laten doorgaan van de uitwedstrijd tegen RBC. En hoewel hij na afloop content was met het resultaat, bleef hij in zijn vooraf geuite mening volharden. "Spelen op zo'n keiharde, spekgladde grasmat kan en mag je spe lers niet aandoen. Dat er geen ernstige blessures uit zijn voortgekomen, mag dan ook een wonder heten. Hier en daar wat schaaf- en f blauwe plekken, is gelukkig het enige wat we eraan hebben overgehouden. Ik blijf erbij dat noch de spelers, noch het koukleumende publiek, gebaat is bij het spelen van wedstrij den onder dergelijke omstan digheden. Qua kijkspel is het meestal niet om aan te zien, bovendien heeft het wedstrijd verloop heel vaak het karakter van een tombola. Enfin, we hebben gewonnen en daar zijn we hartstikke blij mee. En ook nog met heel aardig voetbal, vooral in de eerste helft. Alleen jammer dat we verzuimden royaler afstand te nemen, waardoor we het na de pauze onnodig moeilijk kregen. Gelukkig maakte Petter Hansson aan alle twijfel een einde." Wellicht dat de inmiddels lopende week de sc Heerenveencoach hetzelfde, goede gevoel bezorgt. Zoals vanavond, in het tweede treffen binnen vijf weken met Ajax. Ditmaal in het kader van de Gatorade Cup, waarin beide teams tot de kwartfinales zijn doorgedrongen. Gert Jan Verbeek: „Een wedstrijd die helemaal op zichzelf staat, wat het extra leuk en interessant maakt. Niet alleen vanwege de tegenstander, want het is en blijft Ajax, maar ook vanwege de moge lijkheid verder in het toernooi door te dringen.Het is alweer veel te lang geleden dat we er een rol van betekenis in speelden, dus hebben we er alle belang bij oude tijden te doen herleven. Zijn wij gebrand op winst, voor Ajax geldt natuurlijk hetzelfde. Zij maken momenteel even een moeilijke periode door, maar dat kan zomaar omslaan. Daarvoor bezit de ploeg gewoon te veel voetbal kwaliteiten. Maar die hebben wij ook, dus wat dat betreft zijn de kansen gelijk. Wellicht zijn we met de 4-2 winst van het 'sneeuwduel' in het achter hoofd psychologisch ietwat in het voordeel, maar ik weiger daar waar de aan te hechten. We gaan gewoon, met of zonder nieuwe spits, van onze eigen kracht uit en Ajax, waarschijnlijk mét Klaas Jan Huntelaar, moet maar zien wat het daar tegenover kan stellen."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 17