Joop Saan benoemd als bestuurslid Pienaar voorlopig uit de roulatie Ajax treft Internazionale Joop Th.M. Saan is op maandagavond 12 december door de ledenraad van de ve reniging AFC Ajax unaniem benoemd als bestuurslid financiële zaken. Saan, geboren op 20 augustus 1958, is in het dagelijks leven algemeen directeur van Koninklijke Saan BV. Hij studeerde be drijfseconomie aan de HES te Amsterdam, op zijn 32ste werd hij algemeen directeur van de Koninklijke Saan BV. Met de benoe ming van Saan treedt Hein Blocks na 5 jaar af als bestuurslid. Waar nodig zal Ajax in de toekomst een beroep doen op Blocks' aanzienlijke ervaring met financiële zaken. Ajax kan voorlopig geen beroep doen op Steven Pienaar. De Zuid-Afrikaan heeft tijdens de wedstrijd tegen Vitesse op 11 december een van de banden in zijn rechterenkel gescheurd. De verwachting is dat Pienaar als gevolg hiervan vier tot zes weken niet zal kunnen spelen. Ajax speelt in de achtste finales van de Champions League tegen Internazionale. De Amsterdammers spelen op woensdag 22 februari eerst thuis tegen de Italianen, de return is op dinsdag 14 maart in Milaan. Een ploeg die de laatste jaren vaak oogde als een dolend collectief, maar die soms ook fantastisch voetbal laat zien. Zo ka rakteriseert Danny Blind Internazionale, de tegenstander van Ajax in de achtste finales van de Champions League. 'Het is een lastige, maar ook een aansprekende tegenstander,' oordeelde de trainer. Dat Ajax aan de nummer twee van de Italiaanse Serie A werd gekoppeld, leidde binnen de Amsterdamse selectie tot vreugde noch verdriet. 'We wisten op voorhand dat er geen zwakke broeders bij zaten en wel een aantal topploegen. Daar is Inter er een van. Het is een gerenommeerde ploeg, met grote namen. Ze hebben de afgelopen jaren aardig wat goede spelers binnengehaald. Cambiasso, Figo, Adriano, noem ze maar op. We kennen Inter als een ploeg die al een aantal jaren dolend is, met spelers die geen eenheid vormen, maar dit jaar hebben ze ook een aantal sprankelende wedstrijden gespeeld. Ik ga niet in percentages praten, maar we hebben in ieder geval een kans. Ajax in goeden doen kan over twee wed strijden van Inter winnen. Dat is het mooie van het knock-outsysteem.' Ajax ontmoette in het seizoen 2002-2003 ook al Inter in de Champions League. Ajax Kick Off> FC Groningen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 9