Wisselend succes Jong Ajax 7 In de maand december ging het op en neer met Jong Ajax. De Beloften van John van den Brom begonnen op Sinterklaasavond goed met een zege op Jong NAC. Met Olaf Lindenbergh, Mauro Rosales en Angelos Charisteas die vanuit de A-selectie de ge lederen in Breda kwamen versterken, hadden de Ajacieden een overwicht in het veld. Dat resulteerde na rust in twee doel punten van de Griekse spits. Vooral de tweede van Charisteas was een beauty: hij krulde de bal vanaf de rand van het zestien metergebied in de hoek. Van den Brom was zo tevreden dat hij hem twee minuten voor tijd een publiekswissel gunde. Drie dagen later, nu alleen met Charisteas uit de A-se- lectie, was de trainer minder gelukkig. Door twee persoonlijke fouten achterin werd in Eindhoven met 2-0 van Jong PSV verloren. 'Als je verliest van een beter team, kun je er vrede mee hebben,' stelde Van den Brom. 'Maar wij speelden beter, domineer den vooral in de eerste helft. We moeten niet alleen leren goed te spelen, maar ook zakelijk. Want als je dat niet doet kun je je eigen team benadelen, zoals vanavond gebeurde. We hadden net de stijgende lijn te pakken, nu lopen we weer achter de feiten aan. Ik ben er doodziek van,' aldus de trainer. In de laatste thuiswedstrijd van het jaar, op 12 december, versloegen de Beloften de leeftijdgenoten van FC Twente. De Tukkers hadden vooraf evenveel pun ten, dus werd een directe concurrent op ROBBERT SCHILDER GAAT TRAINEN MET EERSTE ELFTAL enige afstand gezet. Ajax speelde een zeer goede wedstrijd. Na een halfuur zette Robbert Schilder Ajax op voorsprong. Na rust was het opnieuw de uitblinkende aanvoerder die doel trof. Nu scoorde hij vanaf de penaltystip: 2-O.Van den Brom was tevreden, temeer hij in de laatste weken een verbetering in het spel van zijn pupillen waarnam. De trainer van de Beloften bekende de manier van trainen iets te hebben aangepast na de tegenvallende resultaten van de eerste wedstrijden. Weer drie dagen later was Jong RKC in Waalwijk de te kloppen ploeg. Ondanks het gegroeide zelfvertrouwen van de spelers en het optimisme van de trainer, lukte dat niet. Lang leek het goed te gaan. Ajax kwam zelfs op voorsprong via wederom Robbert Schilder. Maar tegen het einde van de wedstrijd gaven de Amsterdammers de wedstrijd volledig uit handen. In tien minu ten tijd werd de voorsprong omgezet in een 3-1 achterstand. 'We maakten het ons zelf onnodig lastig,' mopperde Van den Brom na afloop. Vooral de manier waarop de tegengoals geïncasseerd werden, was teleurstellend. Het eerste en het derde doel punt van de Brabanders ontstonden uit een counter, de tweede was een eenvoudige intikker. Hoewel de jonge Ajacieden tegen het einde van het jaar dus wel degelijk hebben laten zien goed te kunnen voetbal len, moeten ze dat nu in wat constantere vorm zien te gieten. Robbert Schilder zal na de korte winterstop gaan meetrainen met de A-selectie van Ajax. De 19-jarige speler van Jong Ajax meldt zich op 8 januari voor de eerste training van 2006 bij de groep van trainer Danny Blind. Tussen de 'grote' voetbal mannen krijgt Schilder de kans zich in de kijker te spelen. Debuteren in een officiële wedstrijd is natuurlijk nog mooier. 'Het eerste elftal halen is altijd een droom geweest,' vertelt de grootste Ajax-fan in de selectie van Jong Ajax. 'In die debuutdroom heb ik altijd geloofd. Het niveau zal uiteraard een stuk hoger dan Jong Ajax, maar ik heb zeker het idee dat ik het aankan.' Robbert Schilder traint in het nieuwe jaar met de A-selectie. Ajax Kick Off> FC Groningen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 7