43 beleefd. Bij ons ging echt iedereen helemaal uit zijn dak. Die complete finale was gewel dig. De karatetrap van Louis van Gaal en de mooie blijdschap van Frank Rijkaard - nadat hij toch al zoveel hoofdprijzen had gewonnen - zijn onvergetelijk.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'De omhaal van Marco van Basten tegen FC Den Bosch behoort onbetwist tot de mooiste Ajax-goals die ik ooit heb gezien. Al maakt de hakgoal van Rafael van der Vaart tegen Feyenoord de keuze er niet bepaald makkelijker op. Doe toch maar Van Basten. Zijn atletische bewegingen en het feit dat de bal via de binnenkant van de paal in het doel verdween, maakte de goal extra fraai. Vroeger, als jongetje, heb ik de omhaal nog geprobeerd na te doen. Makkelijk is zo'n beweging niet.' Favoriete Ajax-speler op dit moment? 'Dat is Urby Emanuelson. Vooral omdat dit zijn eerste seizoen is, terwijl hij toch al heel aanwezig is. Emanuelson is nu al ont zettend goed. Hij is snel en heeft een prima pass. Urby doet me een beetje aan Edgar Davids denken. Ook omdat ik verwacht dat hij binnenkort door zal schuiven naar het middenveld. Emanuelson is supersnel en moet ook op het middenveld goed uit de voeten kunnen. Al moet ik zeggen dat Juanfran het als linksback ook prima doet.' Favoriete speler uit de Ajax-historie: 'Marco van Basten is mijn jeugdheld. Vooral vanwege zijn verrichtingen op het EK van 1988 en zijn prachtige goals in het Ajax-shirt. Ook bij Milan heeft hij indruk op me gemaakt. Ik heb trouwens nog een door hem gesigneerde voetbal thuis liggen. Mijn moeder werkte in het verzorgings tehuis waar ook de moeder van Van Basten zat. Voor een verloting hebben ze via via wat kunnen regelen. Een oud vrouwtje won de bal, maar wist niet wat ze ermee moest. Zo ben ik er aan geko men. Ik heb nooit gevoetbald met die bal. Dat leek me niet verstandig. Straks gaat de handtekening er af.' Naam: Arno Hoeve Woonplaats: Utrecht Leeftijd: 27 jaar Seizoenkaart? Nee, maar ik heb wel een 'gewone' Club Card en een Supporters Club- Card. Die kaarten zijn vooral makkelijk om met voorrang aan kaarten te komen. Zelf heb ik nog een paar jaar in de Amsterdam ArenA als steward bij de F-side gestaan. Het was een leuke tijd, waarin ik veel heb meegemaakt. Vooral veel mooie dingen. Als ik een wedstrijd in het stadion kom kijken, zit ik vaak op de tweede ring. Tijdens Europacupwedstrijden kijk ik meestal met collega's. Een collega heeft zelf nog een extra seizoenkaart. Dat is vaak makkelijk. Favoriete club naast Ajax? 'Heerenveen heeft veel grote spelers voort gebracht. Het lijkt me echt een leuke club. Met Foppe de Haan hadden de Friezen ook een sympathieke trainer. Heerenveen presteert meestal ook goed. De club slaagt er altijd weer in een prima elftal op de been te brengen. Een elftal waarin ook vaak leuke spitsen rondlopen.' Ajax is voor mij: 'De mooiste voetbalclub van de wereld. Dat zal altijd zo blijven ook. Het Ajax- gevoel heb ik van jongs af aan meege kregen. De club ben ik altijd blijven volgen. De historie en de manier van voetballen spreken me het meeste aan. Mijn clubliefde zal niet snel minder worden. In elk geval wens ik de hele Ajax-selectie een gezond en gelukkig 2006. Hopelijk wordt 2006 een jaar met veel mooie overwinningen.' Ajax Kick Off> FC Groningen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 43