De uitgekomen jongensdroom van de D-pupil van Maarssen De supporter aan het woord De media van Ajax (www.ajax.nl, Ajax Kick Off, Ajax Magazine) zullen op regelmatige basis ruimte maken in hun kolommen om de Ajax-supporter aan het woord te laten. In deze aflevering Arno Hoeve, die uitlegt wat Ajax voor hem betekent. Fan van Ajax sinds: 'Sinds mijn geboorte. Mijn vader komt uit Amsterdam; hij heeft me zeg maar geïnfec teerd. Vroeger kwam hij ook wel in de Meer. Nu bekijken we sommige wedstrij den samen thuis. Met een potje bier vanaf de bank. Zelf herinner ik de Meer vooral nog van een rondleiding. Alle deelnemers aan een KNVB-voetbalkamp, waaronder ik dus, werden ooit rondgeleid door het oude Ajax-stadion. Toen we langs de kleed kamers kwamen, klopte een aantal jongens op de deur. Wat ik nog goed weet is dat Marciano Vink toen naar buiten kwam. Hoe oud ik toen was? Een jaartje of twaalf. Op het veld werd toen nog gestreden om een penaltybokaal. Iedereen mocht een penalty nemen op Ajax-doelman Sjaak Storm. Ik won die bokaal. Vink reikte hem uit. Dat was toen echt een jongens droom. Helemaal voor een D-pupil van v.v. Maarssen.' Eerst bezochte wedstrijd: 'In het seizoen f 989-1990 zag ik Ajax voor het eerst in de Meer spelen tegen RKC. Ik herinner me nog goed dat ik toen erg onder indruk was Bryan Roy. Zijn acties als linksbuiten waren vaak niet te volgen. Verder merkte je echt dat Jan Wouters heel belangrijk was voor het elftal. Hij was de echte leider. Wat toen verder indruk heeft gemaakt was de F-side. Vanuit vak F werd de hele wedstrijd door gezongen.' Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? 'Thuis dus met mijn vader, vaak kijken we dan naar een uitwedstrijd. Teletekst wordt standaard in de gaten gehouden. In het stadion zie ik de thuiswedstrijden met vrienden of collega's. Europese wedstrijden blijven het leukst. Als de Champions Feaguehymne klinkt, geeft dat toch een speciale dimensie aan de voetbalavond. Helemaal als het hele stadion met een vlaggetje zwaait. Naar het Amsterdam Tournament gaan we vooral om de nieuwe aankopen te zien. Gewoon om te zien hoe zij zich manifesteren in het Ajax-shirt.' Mooiste Ajax-moment: 'De 1-0 van Patrick Kluivert in de Cham pions Feaguefinale van 1995. Fantastisch natuurlijk om als jonge jongen zo'n belang rijke goal te scoren. Zelf heb ik die finale thuis op de bank gezien. Samen met fami lie. Het moment waarop Kluivert scoorde, hebben de buren ongetwijfeld met ons mee- Ajax Kick Off> FC Groningen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 41