Ajax doet prima zaken met i NAC - Ajax 38 Net als tegen Vitesse begon Ajax met het spitsenkoppel Angelos Charisteas en Markus Rosenberg. Vanaf de flanken sloten Nigel de Jong en Nourdin Boukhari voortdurend bij. Vooral de aanvallende impulsen van Wesley Sneijder stichtten meestal gevaar voor het doel van de thuisploeg. Ajax had over geluk weinig te klagen tegen NAC Breda. De ploeg van trainer Danny Blind boog niet onder de Bredase druk, maar kwam wel een paar keer goed weg. Op het moment waarop de Ajacieden bijna onder de druk bezweken, bracht Markus Rosenberg de Amsterdammers op voor sprong. Die voorsprong kwam letterlijk uit de lucht vallen. Nadat NAC twee levensgrote kansen in rook had zien op gaan, bracht Wesley Sneijder in de tegen aanval Rosenberg in stelling. De Zweed rondde zijn rush naar het doel van Arno van Zwam even fraai als beheerst af: 0-1. 'Na een matige start, kwamen we totaal onverdiend op voorsprong,' blikte coach Danny Blind realistisch terug. 'Eerlijk ge zegd begonnen we na twintig minuten pas te voetballen. De eerste helft was voor NAC.' Daarmee zei Blind niets te veel. Als bij voorbeeld bij Anouar Diba (schot naast) en Julian Jenner (kopbal naast) het vizier scherper had gestaan, waren de Ajacieden minder makkelijk weggekomen uit Breda. Raar maar waar: de kansen die Pierre van Hooij donk en Arne Slot lieten liggen, vormden uiteindelijk de inleiding op de Bredase nederlaag. Met dank aan de brille van verbindingsspeler Sneijder en het doelpunteninstinct van de sterk spelende Rosenberg. Wat in het tweede bedrijf vooral opviel bij NAC was de aanvallende onmacht. Het ontbrak de ploeg van coach Ton Lokhoff simpelweg aan lef om een gelijk maker te forceren. De inzetten van Tony Vidmar en oud-Ajacied David Mendes da Silva bleken spaarzame oplevingen vanuit het geelzwarte kamp. Tot een overwicht als in de eerste helft kwam het niet meer voor de Bredase ploeg. Blind schreef dat vooral op het conto van zijn ploeg. 'Uiteindelijk b hebben we de tweede helft heel georgani seerd en gedisciplineerd gevoetbald,' aldus de Ajax-coach. 'We hebben weinig kansen weggegeven, maar zelf ook niet al te veel gecreëerd. Op basis van de tweede helft t Thomas Vermaelen gaat het duel aan met Pierre van Hooijdonk. Nigel de Jong omspeelt behendig Arne Slot van NAC. FC Groningen Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 38