Vitesse - Ajax Verdediging een betonnen muur in Arnhem Eredivisie en on >ed is- an is- en en ek ai- es. iet et, an ax an en ar d- !g en te et en ls s- er 37 Winnen in een uit wedstrijd, het was Ajax sinds 2 oktober niet meer gelukt. In Arnhem slaagden de Amsterdammers er eindelijk in op vreemde bodem een goed resultaat te be halen. Vitesse werd met 2-0 verslagen, met een opvallende bijkomstigheid: Ajax speelde met twee spit sen. 'Mijn redenatie was dat we met twee spitsen de bal makkelij ker in de ploeg konden houden en dat we meer stootkracht voorin hadden,' aldus trai ner Danny Blind. Hij posteerde Markus Rosenberg en de teruggekeerde Angelos Charisteas naast elkaar in de voorste linie. De combinatie klikte prima bij Ajax' tweede treffer toen na een fraaie aanval de Zweed voorgaf en de Griek binnentikte. Ajax was al snel op voorsprong gekomen De uitblinkers bij Ajax liepen echter niet in de voorste linie, maar aan de andere kant. John Heitinga en Thomas Vermaelen vorm den het centrale verdedigingsduo en dat gaf de aanvallers van Vitesse geen enkele kans. 'Het leek wel een betonnen muur,' verklaarde Vitesse-coach Edward Sturing na afloop. Dat de Ajax-defensie deze zondag stond als een huis, kwam goed uit. Na de snelle voor- - sprong liet Ajax het initiatief aan de thuis- toen Vitesse-verdediger Knol op naieve wijze ploeg, alleen vergaten de Amsterdammers te een vrije trap nog in zijn eigen zestien meter in profiteren van de ruimte die achter de laatste de voeten van Nourdin Boukhari schoof en linie van Vitesse ontstond. Meermalen man de Marokkaan door houthakker Stijn Vreven keerde er iets aan de laatste pass of aan de werd neergeschoffeld. Het resultaat was een finale aanname. Pas een kwartier voor tijd penalty die door Tomas Galasek ijzig kalm vergrootte Charisteas de marge, op aangeven werd verzilverd. van medespits Rosenberg: 0-2. Zondag 11 december 2005 - Gelredome, Arnhem, 24.400 Scheidsrechter: Pieter Vink Vitesse - Ajax 0-2 (0-1) Scoreverloop: 17. Torras Galasek 0-1 (pen.), 75. Angelos Charisteas 0-2 Vitesse: Harald Wapenaar; Stijn Vreven, Ruud Knol, Michael Dingsdag, Gil Swerts (81Igor Gluscevic); Yakubu, Theo Janssen, Remco van der Schaaf; Youssouf Hersi (87. Eldridge Rojer), Matthew Amoah, Tom de Mul (81Fred Benson) Coach: Edward Sturing Niet ingezet: Gino Coutinho, Etiënne Esajas, Purrel Frankel Ajax: Maarten Stekelenburg; FlatemTrabelsi, John Heitinga, Thomas Vermaelen, Juanfran; Steven Pienaar (50. Nigel de Jong), Tomas Galasek, Wesley Sneijder, Nourdin Boukhari; Markus Rosenberg, Angelos Charisteas (87. Ryan Babel) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Bogdan Lobont, Yannis Anastasiou, Urby Emanuelson, Olaf Lindenbergh, Mauro Rosales IX is Linksback Juanfran speelde opnieuw een solide wedstrijd. Steven Pienaar manoeuvreert zich langs Tom de Mul. Ajax Kick Off> FC Groningen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 37