Europese jaarafsluiting met remise Arsenal - Ajax 36 UEFA Champions League Arsenal - Ajax 0-0 Thierry Henry wil het liefste over John Heitinga heen. Juanfran houdt oud-Feyenoord Robin van Persie van de bal. Ajax heeft het Champions Leaguejaar 2005 afgesloten met een doelpuntloos gelijkspel tegen Arsenal. Op het sfeervolle Highbury zag trainer Danny Blind zijn elftal vooral als collectief prima presteren. Omdat de groot ste kansen voor de thuisploeg waren, kwa men de Ajacieden uiteindelijk goed weg met de 0-0. Zeker omdat Thierry Henry een strafschop onbenut liet. Ajax kwam niet goed weg met de hardheid van Arsenal. Zo raakte Zdenek Grygera al na een kwartier geblesseerd door een schot van Henry en mocht Hedwiges Maduro veertien minuten later blij zijn dat hij nog kon lopen na een doodschop van Alexander Hleb, die slechts een gele kaart kreeg voor die actie. Met de invallers Hatem Trabelsi en Nigel de Jong kon Ajax Arsenal goed bijbenen. De thuis ploeg kreeg hulp van de Spaanse scheids rechter Gonzalez toen Reyes over het been van Tomas Galasek struikelde en de arbi ter naar de stip wees. Henry benutte het buitenkansje niet, want de Fransman schoot naast. Grotere kansen dan die kreeg zowel Ajax als Arsenal niet meer. Invaller Robin van Persie liet nog een fraai staaltje zien toen hij door de Ajax-defensie slalomde, maar hij was al snel even onzichtbaar als oud- Ajacied Quincy Owusu-Abeyie. Bij Ajax waren Wesley Sneijder en Nigel de Jong het dichtst bij een treffer. Echte kansen waren het echter niet geweest. De beste prestatie was wel dat Arsenal voor het eerst in 21 wedstrijden niet tot scoren kwam. De Londense ploeg eindigde zoals van te voren al bekend was als groeps winnaar en Ajax overwintert als nummer 2 van poule B. Eind februari wordt de UEFA Champions League hervat met de achtste finales. Woensdag 7 december - Arsenal Stadium Londen - 35.376 Scheidsrechter: Eduardo Iturralde Gonzalez (SPA) Arsenal: Manuel Almunia; Emmanuel Eboué, Philippe Senderos, Kolo Touré, Lauren (73. Kerrea Gilbert); I Alexander Hleb (62. Cesc Fabregas), Sebastian Larsson, Mathieu Flamini, José Antonio Reyes (65. José Antonio Reyes); Quincy Owusu-Abeyie, Thierry Henry Coach: Arsène Wenger Niet ingezet: Mart Poom; Pascal Cygan, Johan Djourou, Arturo Lupoli Ajax: Maarten Stekelenburg; John Heitinga, Zdenek Grygera (15. Hatem Trabelsi), Thomas Vermaelen, Juanfran; Hedwiges Madura (29. Nigel de Jong), Tomas Galasek Wesley Sneijder; Steven Pienaar, Markus Rosenberg, Nourdin Boukhari (80. Ryan Babel) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Bogdan Lobont, Maura Rosales, Yannis Anastasiou, Olaf Lindenbergh FC Groningen Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 36