Riante zege op RKC komt !0 Ajax - RKC Waalwijk - 5JSMEJ SEHRSFil 34 Voorafgaande aan de wedstrijd werd een minuut stilte in acht genomen vanwege het overlijden van Utrecht-speler David Di Tommaso. De ontmoeting tussen Ajax en RKC Waalwijk was die van de verrassende middenmoter Ajax, negende, tegen sub topper RKC, vierde. Vooraf dus een uiterst lastige opponent en dat bleek ook wel in de eerste helft. Want na de indrukwek kende minuut stilte voor de plotseling over leden Utrecht-speler David Di Tommaso, slaagde een sterker en beter spelend Ajax er niet in RKC over de knie te leggen. Wesley Sneijder (schot gekraakt) en Markus Rosenberg (schot gered door Van Dijk) misten voor de pauze de riantste kan sen. De Amsterdammers kregen twee mi nuten voor tijd de rekening gepresenteerd. Tegen alle verhoudingen in bracht Rick Hoogendorp de gasten aan de leiding. Zdenek Grygera moest toezien hoe de Waalwijkse spits zich via enig duw- en trek werk vrij baan verschafte richting Stekelenburg en uiterst koel de openings treffer maakte. Maar Ajax liet zich niet uit het veld slaan en sloeg via twee beslissende momenten hard toe. Op slag van rust kopte Hedwiges Maduro een vrije trap van Wesley Sneijder krachtig in. Net na rust profiteerde Sneijder zelf van prima voor bereidend werk van, ditmaal, Rosenberg. De vlijtige middenvelder prikte de bal ef fectief onder Van Dijk door, 2-1. Maarten Stekelenburg zorgde er met een uitstekende reactie op een inzet van Hoogendorp voor, dat Ajax de voorsprong behield. Daarna speelde Ajax scherp en geconcentreerd. John Heitinga en juanfran deden het als stand-ins voor Hatem Trabelsi (gepas seerd) en Urby Emanuelson (herstellend van griep) prima en in aanvallend opzicht durfden de Ajacieden te voetballen. 'Op en kele minuten na hebben we de hele wed strijd in onze greep gehad,' sprak Danny Blind in zijn terugblik op het duel. 'Vooral de eerste helft hebben we bijna niks wegge geven. Onze goals vlak voor en na rust wa re Groningen Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 34