Euroborg 31 Euroborg wordt op maandagavond 7 janu ari in gebruik genomen. Dat gebeurt met een vriendschappelijke wedstrijd tegen de buren uit Veendam. Alle seizoenkaart houders van beide clubs hebben gratis toegang bij deze wedstrijd, die als testcase geldt voor de officiële opening een kleine week later tegen sc Heerenveen. Het nieuwe stadion ligt in een nieuwe stadswijk even ten zuiden van de binnen stad van Groningen, hemelsbreed op onge veer 2 kilometer van het Oosterpark. Vanaf hartje binnenstad duurt een wandeling naar Euroborg nog geen halfuur. In 2007 komt er een NS-station vlakbij het stadion. Over een kleine drie maanden, op zondag 19 maart, speelt Ajax zijn eerste wedstrijd in Euroborg. Het stadion telt 20.000 zit plaatsen, verdeeld over twee ringen. Van de 20.000 plaatsen zijn er 1000 bestemd voor de tegenpartij, 1500 plaatsen voor geno digden en 2500 voor sponsors. Resteren 15.000 plaatsen voor seizoenkaarthouders. Daarvan waren er half december bijna 13.000 verkocht. Bijzonder aan het met groene klapstoeltjes uitgevoerde stadion is dat het speelveld niet omgeven wordt door hoge hekken of een gracht. Toeschouwers hebben een onbe lemmerd zicht op het veld. Ook bijzonder is de omloop tussen de eerste en de tweede ring, die anders dan in de Arena en de meeste andere nieuwe stadions aan de binnenzijde van het stadion ligt. Wie even iets te eten of drinken koopt, hoeft daardoor niets van de wedstrijd te missen. Voor supporters van de tegenpartij is er een aparte entree en zijn er eigen sanitaire en horecavoorzieningen. De duizend zitplaat sen zijn gesitueerd op de tweede ring, ver deeld over twee hoekvakken en twee aan grenzende vakken aan de lange zijde. Ook vanaf deze plaatsen is het zicht op het veld voortreffelijk. Ajax Kick Off> FC Groningen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 31