13 door Arsenal-vedettes Henry en Patrick Vieira (zoals gebeurde na eerdere wedstrij den tussen Ajax en Arsenal), vindt de Belg hooguit leuk om terug te horen. Pas als de trainer tevreden is, is Vermaelen dat ook. Mooie woorden volgen dan van zelf, meent de Belg. Gulzig heeft hij de leerstof van zijn laatste drie leermeesters Ronald Koeman, Erwin Koeman en Danny Blind opgenomen. 'Het voordeel van de moeilijke periodes die Ajax de afgelopen maanden heeft gehad, is dat we er uiteindelijk sterker uit zullen komen,' stelt de Ajacied vol overtuiging. 'Als het allemaal te makkelijk gaat, word je ook niet beter. Wat dat betreft is het best goed om dit seizoen voor de leeuwen te worden gegooid.' Sinds zijn debuut op 15 februari 2004 in de uitwedstrijd tegen FC Volendam, is voor Vermaelen dit voetbal- jaar pas écht sprake van een doorbraak. Zijn periode - af gelopen seizoen - als huurling bij RKC Waalwijk, heeft de verde diger gelou terd. Mentaal en fysiek ge sterkt. Vermaelen: 'De vorige hoofdtrai ner, Ronald Koe man, vond dat toe was een aan hoger niveau. Bij Jong Ajax kon ik weinig meer le ren. Daarom werd ge kozen voor een verhuur aan RKC. In Waalwijk heb ik belangrijke stappen voorwaarts kunnen zetten. Vooral omdat ik veel wedstrijden heb gespeeld. Ik heb daardoor kunnen wennen aan het niveau van de Eredivisie. Als voetballer ben ik vooral volwassener geworden. Erwin Koeman (de toenmalige trainer van RKC, red.) gaf me altijd vertrouwen. Als ik fit was, speelde ik ook. Als je ziet wat Koeman er bij RKC en nu bij Feyenoord uithaalt, kan je niet anders zeg gen dan dat hij een goede trainer is.' Zijn terugkeer in de Amsterdam Aren A was de inleiding van een nieuw sportief hoofdstuk in de carrière van Vermaelen. De Belg is toe aan nieuwe stappen voor waarts. De achterliggende maanden - de eerste sei zoenshelft - waren dan ook uiterst leerzaam. In tijden van tegenspoed werd ook van de twintiger dit seizoen al veel gevraagd. Sinds de thuiswedstrijd tegen met Roda JC is Vermaelen nauwelijks meer weg geweest uit het basiselftal. Tijd om te wennen kreeg de in ternational van Jong België nauwelijks. Net als de vertrouwde kracht op links, Urby Emanuelson, bleef ook Vermaelen knap op de been. Ontwikkeling De zuiderbuur kan ook niet anders dan tevreden zijn over zijn ontwikkeling. 'Al moet ik het na tuurlijk wel voort zetten,' klinkt het leer- stille kracht van Ajax Ajax Kick Off> FC Groningen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 13