43 Ridder in Ajax 1 vond ik ook speciaal. Toen hij nog bij Ajax speelde, was ik altijd blij als hij erin kwam. Toen ik eens bij de oefenwedstrijd DWV - Ajax ging kijken, bleek hij niet echt sympathiek. Alle spelers gaven moeiteloos handtekeningen aan jongetjes die daarom vroegen. De Ridder voelde zich daar te goed voor. Goed dat hij weg is.' Favoriete Ajacied op dit moment: 'Nigel de Jong is een bijzondere Ajacied die altijd wel goed speelt. Hij staat volgens mij vooral te boek als verdediger, toch scoort hij best vaak. Met Steven Pienaar vormt hij bovendien een grappig duo. Verder is ook Emanuelson op dit moment erg goed bezig.' Favoriete speler uit de Ajax-historie: 'Jari Litmanen! Ook dat komt vooral door mijn moeder. Zij is altijd al gek op hem geweest. Litmanen was gewoon ook een heel goede voetballer. Een technische en fanatieke Ajacied. Prachtig toch?!' Favoriete club naast Ajax: 'Doe maar AZ, die naam staat immers al voor Alkmaar Zaanstreek. Ik kom zelf uit de Zaanstreek. Als er al een andere club dan Ajax moet winnen, laat het dan maar AZ zijn. Ik ben niet zo lang geleden nog bij AZ - PSV geweest. De thuiswedstrijd van AZ tegen Ajax bleek al uitverkocht. Volgende keer ben ik er meteen bij voor de voorverkoop. AZ - Ajax wil ik zien. Zeker weten!' Ajax is voor mij: 'De club betekent voor mij best wel veel. Ik kijk niet zo heel veel televisie. Maar als ik kijk, kijk ik naar de wedstrijden van Ajax. En als mijn club niet speelt, zie ik een andere voetbalwedstrijd. De start pagina op mijn pc is ook standaard Ajax.nl. Als ik achter mijn computer zit, begin ik steevast met het doornemen van het laatste Ajax-nieuws.' Naam: Esther Koedooder Woonplaats: Zaandam y\ Leeftijd: 20 jaar I £5Ï> I Seizoenkaart: Nee, maar ik heb wel een Supporters Club Card. Voorheen voetbalde ik zelf nog, waardoor er weinig tijd was om naar het stadion te gaan. Mijn vriend heeft wel een seizoenkaart. Hij zit in vak 429. Soms koop ik een kaartje voor zijn vak. Hij zit liever wat hoger, vanwege het betere overzicht. Ik vind juist datje het lager beter kunt zien. Daarom zit ik liever op de eerste ring. Dan zit je er toch dichter op. Daarom zit ik soms ook wel in vak 114 of 113. Eerst bezochte wedstrijd: 'Dat was een bekerwedstrijd die Ajax in het seizoen 1998-1999 speelde tegen UDI'19. Met mijn ploeg bij KFC, de voetbalclub waar ik toen nog actief was, zijn we bij die wedstrijd gaan kijken. Wat me vooral is bijgebleven zijn de vele doelpunten. Het werd toen liefst 9-0. En Dani speelde die avond ook nog mee. Telkens als hij een cor ner nam, begonnen alle meiden van mijn team te gillen. Of hij het heeft gehoord? Volgens mij deed hij maar alsof hij niks hoorde. We zaten immers op de eerste ring vrij onderaan. De sfeer was die avond ook geweldig. Er waren veel UDI'19-supporters mee gereisd. In het begin waren ze nog luidruchtig. Hoe meer goals er vielen hoe stiller het werd.' Ajax Kick Off> FC Twente

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 40