Memorabel duw- en trekwerk in de metro na kampioenswedstrijd De supporter aan het woord De media van Ajax (www.ajax.nl, Ajax Kick Off, Ajax Magazine) zullen op regelmatige basis ruimte maken in hun kolommen om de Ajax-supporter aan het woord te laten. In deze aflevering Esther Koedooder, die uitlegt wat Ajax voor hem betekent. Fan van Ajax sinds: 'Supporter ben ik al heel lang. Vooral ook doordat mijn moeder Miriam van jongs af aan altijd al Ajacied is geweest. Mijn vader interesseert het voetbal niet zo veel. Een aantal jaar terug werd ik lid van een club. Inmiddels ben ik alweer gestopt met clubvoetbal. Een aantal Ajax-voetbalshirts heb ik nog steeds.' Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? 'De samenvattingen kijk ik gewoon thuis voor de televisie. Als ik een wedstrijd in het stadion bekijk, zit ik meestal bij mijn vriend en zijn vader. Het is nooit moeilijk om er een kaartje bij te kopen. Een andere keer gaat mijn zusje ook wel eens mee. Er is kortom altijd wel iemand die met me mee gaat naar Ajax.' Mooiste Ajax-moment: 'Pfff, er zijn zoveel mooie Ajax-momenten geweest. De kampioenswedstrijd van het seizoen 2003-2004 was héél bijzonder. Mooi om dat feest eens mee te maken. Extra speciaal was dat we na afloop rich ting Leidseplein gingen om de huldiging bij te wonen. Na het feest in het stadion was het flink duwen en trekken in de metro. De hele ArenA wilde natuurlijk richting Leidseplein. Ons metrostel hobbelde over de rails. Iedereen was de hele reis aan het springen. Wij konden niet veel doen, omdat we helemaal klem zaten. Mijn broertje, die vrij klein is voor zijn leeftijd, kwam bij de ArenA al moeizaam de metro in. We hebben hem echt de metro in moeten duwen. Tussen allerlei brede kerels konden we vervolgens geen kant meer op.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'Dat blijft voor mij de hakbal van Van der Vaart tegen Feyenoord. Ik ben er die wedstrijd helaas niet bij geweest. Toen ik een kaartje wilde kopen, bleek de Klassieker inmiddels al uitverkocht. De bij zondere goal van Van der Vaart maakte het extra zuur dat ik de wedstrijd heb gemist. Scoren tegen Feyenoord is natuurlijk altijd al bijzonder. De eerste goal van Daniël de Ajax Kick Off> FC Twente

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 38