Wesley Sneijder komt in zijn woonplaats niet tot scoren. Edgar Manucharyan loopt hier nog kwiek. Hij zou echter na 18 minuten geblesseerd uitvallen. de goede resultaten. Utrecht durfde het initi atief wél te nemen.' De trainer moest zijn eigen strijdplan al snel wijzigen, toen Edgar Manucharyan na 18 minuten uitviel met een spierscheuring. Later in de wedstrijd viel ook de Utrechtse doelman Joost Terol, met een hoofdwond, uit. De trieste aftocht van zowel de Ajacied als de Utrechter tekende het bij vlagen rommelige duel. De thuisploeg profiteerde vooral slim van het Amsterdamse gebrek aan initiatief. De grootste kansen waren dan ook voor de ploeg van trainer Foeke Booy. Zo zag Di Tommaso zijn inzet in het zijnet ver dwijnen en werkte ex-Ajacied Darl Douglas de bal over een leeg Ajax-doel heen. De Amsterdammers stelden daar weinig tegenover. Doelpogingen van Wesley Sneijder, van dichtbij op de doelman, en in valler Hedwiges Maduro liepen op niets uit. Spits Markus Rosenberg was ook al weinig gelukkig in zijn acties. De Zweed zag een goede inzet nét voorlangs hobbe len. Ajax hield zodoende een fikse kater over aan de waterkoude voetbalmiddag in de Utrechtse Galgenwaard. Minstens zo pijnlijk is dat de Amsterdammers na deze, voor een deel verregende speelronde, naar de negende plaats zijn afgedaald. Eredivisie FC Utrecht-Ajax 1-0 (0-0) Zondag 27 november - Nieuw Galgenwaard, Utrecht - 22.137 Scheidsrechter: Johan Verbist (Bel) Scoreverloop: 59. Dwight Tiendalli 1 -0 FC Utrecht: Joost Terol (76.Franck Grandel), Tim Cornelisse, David di Tommaso, Jean Paul de Jong (86. Leen van Steensel), Darl Douglas, Dwight Tiendalli, Mare Antoine Fortune, Edson Braafheid, Rick Kruys (83. Hans Somers), Sander Keller, Nassir Maachi Coach: Foeke Booy Niet ingezet: Etienne Shew-Atjon, Joost Broerse, Stefaan Tanghe, Guiseppe Rossini Ajax: Maarten Stekelenburg; Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera, Thomas Vermaelen (71 .Hedwiges Maduro), Urby Emanuelson; Nigel de Jong, Tomas Galasek Wesley Sneijder; Edgar Manucharyan (19. Maura Rosales), Markus Rosenberg, Ryan Babel (83, Yannis Anastasiou) Coach: Danny Blind Niet ingezet: John Heitinga, Hans Vonk, Olaf Lindenbergh, Nourdin Boukhari mmm onneembaar bastion Ajax Kick Off> RKC Waalwijk

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 36