Tiendalli is - net als zijn trainer - redelijk tevreden over zijn persoonlijke inspanningen tot nu toe. „Maar het kan nog wel beter", zegt hij vol zelfkri tiek. „Nee, het móet zelfs beter, want ik streef altijd naar het beste. Zo kunnen de momenten waarop ik diep ga nog beter. Dat is ook belang rijk om de buitenspelers te ondersteunen. En ook in de samenwerking met de andere middenvel ders zit nog best progressie. Maar verder gaat het lekker met me." En ook met het team gaat het steeds beter. „De laatste tijd pakken we de punten weer, al ging het daarvoor ook niet zo slecht als sommige critici beweerden. Als ik heel eerlijk ben, hebben we het merendeel van de wedstrijden redelijk gespeeld. Bij NEC en Roda was het slecht, maar dat is niet het algemene beeld." Naast zijn club FC Utrecht komt Tiendalli inmid dels ook uit voor Jong Oranje. De international sloeg daarmee het Olympisch elftal maar even over. „Het is heel leuk dat ik vervroegd ben door geschoven en op mijn 20ste al in Jong Oranje speel. Daaruit blijkt dat bondscoach Foppe de EHaan veel vertrouwen in me heeft. EHij ziet het helemaal in me zitten en is enorm vaak met mij bezig. Hij geeft duidelijk aan wat ik beter moet doen en toont veel interesse in me. Daaruit blijkt, wat voor een man hij is. Zo'n aanpak werkt bij mij - en ik denk ook bij jonge spelers in het alge meen - erg goed. Hij geeft me echt het gevoel dat-ie het goed met me meent. En dat geeft mij enorm veel spirit om voor hem door het vuur te gaan. Want ik wil zijn vertrouwen per se niet beschamen." De Haan heeft zoveel fiducie in Tiendalli, dat hij hem niet alleen bij Jong Oranje haalde, maar ook nog eens laat spelen op zijn lievelingsplaats. „Meneer De Haan ziet een echte back in mij. Dat ik bij EC Utrecht op het middenveld speel, maakt hem niet uit." En Tiendalli maakt dat vertrouwen waar. Samen met de andere Jong Oranje-internationals - onder wie ook FC Utrecht-linksback Edson Braafheid - wist hij zich anderhalve week geleden in Heerenveen te plaatsen voor het EK 2006. „Ik vind het fantastisch, dat we aan het EK mogen meedoen. En ik ga er dan ook alles aan doen om bij de selectie te blijven, want het is opnieuw een mooi podium voor jonge spelers. En voor mijn verdere ontwikkeling is het super om weer zo'n groot toernooi te mogen meemaken." Volgens de vaste 'Oranje-klant' zal het verwach tingspatroon hoog zijn. „Omdat we een goede en talentvolle lichting hebben, vind ik dat we moeten gaan meedoen om de titel. Maar dat zul len andere ploegen ook wel als doel hebben. Voor hen doen we niet onder, als we slecht pres teren, dan zullen we dat aan onszelf te danken hebben! Aan onze voetballende kwaliteiten kan het niet liggen." Foppe de Haan en Foeke Booy zijn overigens niet de enige trainers die het zien zitten in Tiendalli. De afgelopen weken kwam nadrukkelijk in het nieuws dat Feyenoord verregaande belang stelling zou hebben voor de slidingexpert. Maar de Amsterdammer houdt zich niet bezig met die mediageruchten. „Ik heb het zelf ook vernomen. Uiteraard is dat leuk om te horen, maar het is helemaal niet aan de orde: ik speel voor FC Utrecht en Jong Oranje en dat is meer dan genoeg om me voorlopig mee bezig te houden!" FC Utrecht - Ajax !%Pc) Pagina 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 9