!ié voor me. Ik was heel blij dat ik mocht invallen. Want ik had - toen ik eerder dat seizoen naar Jong FC Utrecht was gegaan - nog niet durven hopen dat het allemaal zo snel zou gaan." En het ging inderdaad rap met Tiendalli. De jeugdinternational kwam tijdens het seizoen 2003/2004 al snel bij het eerste elftal en mocht in januari mee op trainingskamp. In de maanden daarna viel hij een aantal keren in (onder meer dus tegen Ajax) en aan het einde van het jaar startte hij - door de blindedarmoperatie van Tim Cornelisse - zelfs vier keer in de basis. Aan het einde van zijn debuutjaar was de nuchtere speler in één klap bekend bij heel voetbalminnend Nederland. Zijg podium: rechtsback in Oranje op het WK onder-20. Volgens hem zelf was het toer nooi heel belangrijk voor zijn persoonlijke ontwik keling. „Ik ben daar écht volwassen geworden. Want er kwam ineens zoveel op me af. Alles om zo'n toernooi heen was bijna niet te bevatten. We stonden ineens gigantisch in de belangstelling en zoveel aandacht van de pers had ik nog nooit meegemaakt, ledereen wilde iets van me. En natuurlijk leerde ik van het WK voetballend gezien ook heel veel. Ik speelde - in mijn leef tijdscategorie - immers tegen de beste spelers van de wereld. Dat heeft mijn niveau opgeschroefd. De druk was enorm; ik moest wel sneller hande len en meer volwassen spelen. Want kleine fout jes werden meteen afgestraft." Door zijn deelname aan het WK voor junioren voegde Tiendalli zich in juli pas twee weken later bij de selectie van FC Utrecht. De voorbereiding was al lang en breed aan de gang. Een écht nadeel vindt-ie het niet. „Ik trainde apart met Ricky Kruys volgens een aangepast schema. We misten wel wat rust door de korte vakantie, maar het ritme was bij ons nog aanwezig. Het 'voetbal gevoel' was er nog; zat nog in onze benen. En conditioneel stond ik er ijzersterk op. Maar goed, tóch was het ook voor mij nog redelijk onver wacht, dat de trainer al snel voor mij koos." Booy gaf Tiendalli in de competitie inderdaad een basisplaats, maar niét als rechtsback. De trainer gaf hem een kans op het middenveld. „In de toe komst wil ik me specifiek gaan richten op mijn favoriete positie, maar het maakt mij nu nog niet uit waar ik speel. Want voor mij is het dit seizoen gewoon heel goed om 'überhaupt' in actie te komen", is de reactie van Tiendalli. En inderdaad, of het nu als rechtsback is of op het middenveld, Tiendalli paste zich ogenschijnlijk gemakkelijk aan in de Utrechtse basis en over leefde ook de ingrepen van Booy, eind oktober! „Ik ben zelf ook aangenaam verrast door al het vertrouwen dat de technische staf mij geeft. Want ik had - eerlijk gezegd - niet verwacht, dat ik nü al zoveel zou hebben gespeeld. Of het me zo makkelijk afgaat? Nee, dat is niet zo hoor. Ik moet er véél voor doen en laten en doe iedere wedstrijd en training m'n uiterste best. Wat men zegt, is waar: "er kómen is misschien makkelijk, maar er blijven niet"."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 7