Dwight Tiendalli wil profiteren van Ajax-dip FC Utrecht - AjaxPagina 6 De ontwikkeling van Dwight Tiendalli (20) gaat pijlsnel. Een jaar geleden voetbalde de verdedi ger/middenvelder nog in het Beloftenteam van FC Utrecht, maar inmiddels heeft hij een basis plaats in de Utrechtse hoofdmacht, speelde het WK-onder-20 en kwalificeerde zich met Jong Oranje voor het EK-2006. Vandaag voetbalt de jeugdinternational met FC Utrecht tegen zijn voormalige club Ajax. Tekst: Anouk Klarenbeek „Deze wedstrijd betekent wel iets speciaals voor me", is de eerste reactie van Dwight Tiendalli als we hem vragen naar de wedstrijd tegen Ajax. „Ik heb immers elf jaar in de jeugd van Ajax gevoet bald. En met veel plezier. Als ik vandaag naar de Galgenwaard ga, moet ik eerst onder de ArenA door rijden en dat is best apart." De middenvel der van FC Utrecht woont immers in Amsterdam Zuidoost, pal naast het stadion van de tegen stander van vanmiddag. En hij rekent een aantal Ajacieden - zoals bijvoorbeeld Ryan Babel en Urby Emanuelson - tot zijn beste vrienden. De 'matties' dollen onderling al weken over de wed strijd van vandaag. Op het trainingskamp van Jong Oranje waarschuwde Tiendalli collega international Emanuelson al z'n borst maar nat te maken. „Urby wilde daar niets van weten. 'Dat zullen we nog wel zien', zei-ie. Maar hij vergist zich! Vandaag wil ik per se winnen, koste wat kost. Ik doe altijd al mijn uiterste best, maar tegen Ajax wil ik he-le-maal winnen." En Tiendalli ruikt een kans tegen zijn stadgeno ten. „We weten het Ajax altijd lastig te maken in de Galgenwaard. En vooral in deze periode heb ben we mogelijkheden tegen hen. Het loopt nu immers niet geweldig bij Ajax. Ze spelen wel goed, maar scoren te weinig. Uiteraard willen we van dat dipje profiteren. Tuurlijk zal het wel moei lijk worden, want ook Ajax zal extra gemotiveerd zijn, omdat zij de punten nu extra hard nodig hebben. Maar dit zijn wedstrijden op zich. Ook wij zullen een stapje meer doen, omdat onze supporters deze wedstrijd anders beleven." Vorig seizoen won Ajax met 0-2 in Utrecht, Tiendalli moest toen tegen zijn voormalige club invallen. „Dat was op dat moment al fantastisch

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 6