FC Utrecht FC UTRECHT - AJAX COLOFON Seizoen 2005-2006 Zondag 27 november 2005 FC Utrecht - Ajax FC Utrecht - Ajax Pagina 3 UITGAVE De programmamagazines van FC Utrecht zijn uitgaves van www.zpress.nl Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordrecht Tel: 078-6397070 Fax: 078-6397071 Hoofdredacteur: Jan-Hermen de Bruijn Redactiecoördinator: Daan Schippers Teksten: Anouk Klarenbeek, Jorg van Caulil, Robert Toret Art director: Henny Stoppelenburg Adviezen: Harry van Dam, Marcel Paapst Fotografie: Frank Zilver en Nick de Kruijk (FCU Photo) PRO SHOTS Advertentieverkoop: Zpress Sport Media Voor informatie over adverteren in de FC Utrecht programmamagazines kunt u contact opnemen met: Zpress Sport Media Tel: 078-6397070 of mailen info@zpress.nl Vormgeving: Nauta en Haagen, Helmond Druk: Van der Weij, Hilversum Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Na de wat valse competitiestart heeft FC Utrecht duidelijk de weg naar boven gevonden. De laatste competitienederlaag dateert al weer van anderhalve maand geleden (16 oktober), toen er in Kerkrade met 2-1 van Roda JC werd verloren. Daarna volgde een puntendeling uit tegen SC Heerenveen (1-1), een ruime thuisoverwinning op hekken sluiter RBC Roosendaal (4-1) en een enigszins teleurstellend gelijkspel in de Galgenwaard tegen ADO Den Haag (1-1). Vorig weekend trokken de Utrechters de goede lijn van de afgelopen weken echter weer door, middels een knappe uitzege op NAC. Gevierde man in Breda was Ricky Kruys, die met een vlammend schot van net buiten het strafschopgebied doelman Arno van Zwam kansloos liet. Het was meteen het enige (en dus winnende) doelpunt van deze zaterdag avond in het MyCom Stadion. Het was goed om te zien hoe betrekkelijk eenvoudig de ploeg van Foeke Booy het traditioneel lastige 'avondje NAC' doorstond. Dankzij deze zege klom FC Utrecht op naar de gedeelde zesde plaats van de Eredivisie-ranglijst, een plek die het deelt met een drietal clubs. Ook NEC, SC Heerenveen en Ajax, de tegenstander van vanmiddag, haalden tot dusverre 18 punten uit 12 duels. Vandaag kunnen de Domstedelingen de Amsterdammers zelfs van zich af schudden, want het elftal van Danny Blind is deze middag te gast in Stadion Galgenwaard. Hoewel de wedstrijd tegen Ajax op papier natuurlijk altijd een lastige is, is de recordkampioen de voorbije weken zeker niet in beste doen; een goed resultaat behoort dan ook zeker tot de mogelijkheden. De geschiedenisboeken bevestigen dat alleen maar. Vorig jaar ging de club uit de hoofdstad - destijds nog onder leiding van Ronald Koeman - er weliswaar met de drie punten vandoor (doelpunten Sneijder en Babel), maar de vijf edities daarvoor eindigden allemaal in Utrechts voordeel. Die reeks begon in het seizoen '99/'00, toen Utrecht zich met fris voetbal naar een vlotte 3-1 overwinning speelde. De treffers van de thuisploeg kwamen op naam van Karim Touzani, Mitchell van der Gaag en Ajacied Brutil Hosé, die zijn eigen doelman, Fred Grim, passeerde. Van de 14 Utrechters die toen binnen de lijnen kwamen, behoort overigens alleen invaller Alje Schut nog altijd tot de selectie. Zes maanden later won de FC opnieuw van de club uit Amsterdam (2-1). In een wedstrijd die mede werd bepaald door een dubieuze rode kaart voor Grim, scoorde Igor Glusevic zeven minuten voor tijd het winnende doelpunt. Ruim een jaar later, op 23 december 2001, leek Ajax weer eens uitzicht te hebben op een zege in de Domstad. Andy van der Meyde - tegenwoordig speler van Everton - zette de bezoekers op voorsprong. Na rust tapte Utrecht echter uit een ander vaatje en zorgden Stefaan Tanghe, Tom van Mol en Arco Jochemsen ervoor dat de punten toch in eigen huis bleven. Het seizoen daarop eindigde een bikkelharde FC Utrecht-Ajax - scheidsrechter Luinge trok liefst zeven gele en twee rode kaarten - in 1-0. Matchwinnaar toender- tijd: Dirk Kuijt. Ook een jaar later eindigde de altijd interessante confrontatie in een kleinst mogelijke Utrechtse zege. Dit keer was Tanghe de maker van de enige goal. In januari van dit jaar verloste Ajax zichzelf dus eindelijk van het Utrecht-complex. Of Blind en zijn spelers er vandaag opnieuw met de winst vandoor gaan, valt nog maar te bezien. De selectie van de Amsterdammers herbergt ontegenzeggelijk veel kwaliteit, maar het elftal is nog hard op zoek naar vastigheid. Al herstelde Ajax zich vorige week met een enigszins fortuinlijke, maar knappe zege op FC Twente (2-0). Dat nota bene Daniël Majstorovic, verdediger van de Tukkers, de score opende in de ArenA was misschien veelzeggend. Het was het eerste 'Amsterdamse' competitiedoelpunt in 443 minuten: een doelpuntloos clubrecord.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 3