Seizoenkaarthouder aan het woord De voorbeschouwing Frits de Groot: 'Vanuit Zeist op de fiets naar de Galgenwaard' Iedere thuiswedstrijd bezoekt hij samen met twee buren. Op de fiets gaat het dan om half twee vanuit Zeist richting Stadion Galgenwaard. Frits de Groot is nu zo'n zeven seizoenen een vaste supporter van FC Utrecht en zit op de Bunnik-side in Vak L, rij 1 7, stoel 15. "We winnen vanmiddag. Als Ajax tegen FC Utrecht speelt, staan ze altijd stijf van de zenuwen". In het dagelijks leven is Frits ICT- coördinator op een basisschool in Zeist. Daarnaast geeft hij ook nog les aan groep 8 en op zaterdag is de seizoenkaarthouder scheidsrechter. Hij fluit in de vierde klasse van het zaterdag amateurvoetbal. De Groot heeft dus wel kijk op het spelletje. „Als ik de laatste wedstrijden van Utrecht zie, dan heb ik er vanmiddag vertrouwen in. Het is goed zoals Foeke Booy het team nu laat spelen. De verdedi ging staat als een huis en de aanval creëert altijd wel kansen. Die Nassir Maachi is een lekkere voet baller en als Darl Douglas nu eens buitenom zijn tegenstander passeert en dan voorgeeft, dan komen die goals vanzelf. Bovendien speelt Utrecht veel feller dan Ajax. Dus ik reken op winst." De 58-jarige Zeistenaar zit met plezier op de Bunnik-side en hij weet dat de supporters daar de ploeg een extra steun in de rug kunnen geven. „Als de FC richting de Bunnik-side speelt, dan staat de hele tribune achter de ploeg. Helaas hoor ik tijdens de wedstrijd ook minder positieve dingen. Soms hoor ik kleine jochies dingen roe pen waar ik me als supporter voor schaam. Daar kan ik me echt aan ergeren. Iedereen moet weten dat we de twaalfde man moeten zijn en juist achter het team moeten staan, met name als de jongens het moeilijk hebben." Over zijn plek op de Bunnik-side is De Groot heel tevreden. „Behalve dat je daar slecht hoort wat er wordt omgeroepen", zegt hij. „Dat is echt jammer en ik pleit dan ook voor speakers aan onze kant van het stadion. Zo kan iedereen horen wat er wordt gezegd door de stadionomroeper. Bijvoorbeeld het opnoemen van de spelersnamen. En als dat nu eens wat rus tiger kan, dan kunnen wij, de supporters, de namen mee scanderen. Met het huidige tempo is dit echt niet te doen. En dat is jammer, want het zorgt voor een lekker sfeertje in de Galgenwaard voorafgaand aan de wedstrijd." Frits ziet FC Utrecht op de 8e plek eindigen dit seizoen. „We moeten wel reëel blijven. Als we niet van ADO Den Haag kunnen winnen, dan moeten we ons niet te hoog inschatten. Maar net als tegen Feyenoord gaat het tegen Ajax vanmid dag heus wel lukken." In deze serie geeft een seizoenkaarthouder zijn of haar prognose voor de wedstrijd. Kijk maandag op www.fc.utrecht.nl voor de nabeschouwing met Frits de Groot op de wedstrijd tegen Ajax. FC Utrecht - Ajax Pagina 27

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 27