De wedstrijd begint vanmiddag al om half één. Wat vindt u daarvan? „Ik vind het een hoogst ongemakkelijke tijd. Het propt de wedstrijdvoorbereiding in elkaar. Of in ieder geval ver naar de vroege ochtend. Niet dat er iets mis is met vroeg opstaan hoor, maar geef mij maar 'half drie-wedstrijden'." FC Utrecht heeft met Van den Bergh, De Jong, Douglas, Keiler en Tiendalli vijf voormalige Ajacieden in de selectie. Maakt dat de wedstrijd voor u speciaal? „Het is altijd bijzonder om mensen met wie ik vroeger heb gewerkt, weer tegen te komen. Met Dave van den Bergh heb ik zelfs nog samenge speeld. Hij viel - toen ik bij Ajax speelde - af en toe in; was toen nog erg jong. En met Dwight Tiendalli heb ik als jeugdtrainer én als hoofd opleidingen gewerkt. Ik vind dat hij het tegen woordig uitstekend doet. Hij heeft een vaste plaats in het eerste van FC Utrecht én is de rechtsback van Jong Oranje. Zijn ontwikkeling gaat dus erg goed." Hoe vindt u dat FC Utrecht er momenteel voor staat? „Ze hebben een beetje een wisselvallig seizoen, maar ik verwacht dat ze uiteindelijk wel bij de eer ste negen zullen eindigen. Het hóórt ook bij de status van FC Utrecht om mee te doen in de strijd voor Europees voetbal. Dat is ook een gezonde doelstelling. Maar goed - slechte serie of niet - dat heeft geen grote invloed op de wedstrijd van van middag, want dat is een wedstrijd op zich. Een duel vol strijd. Ik hoop daarbij op een gezonde strijd en veel rivaliteit, want daar wordt niemand slechter van. Integendeel, daar verheug ik me zelfs op! Een wedstrijd met spelers die alles geven; dat is toch waar het in het voetbal om gaat!" Hoe zou u zelf de start van Ajax (met 18 punten uit 12 wedstrijden) beschrijven? „Niet goed, dat is duidelijk. Wie alleen naar de punten kijkt, ziet een verloop dat niet parallel loopt met de verwachtingen binnen Ajax. Maar wat betreft het spel; dat is een ander verhaal. We hebben vaak aan de verkeerde kant van de score gezeten, omdat we WEL gecreëerde kansen NIET in doelpunten wisten om te zetten. Over ons spel ben ik dus wél redelijk tevreden, alleen niet over het rendement. En dat is natuurlijk het belang rijkst, want daar wordt de club Ajax - en ook ik als trainer - uiteindelijk op afgerekend. Maar ik ga er nog steeds vanuit, dat verzorgd voetbal én strijd uiteindelijk de garantie zijn voor succes." U klinkt erg kalm en reëel ondanks alle kritiek waaraan u en Ajax onderhevig zijn. „Als er iemand de rust moet bewaren, dan móet het de trainer zijn. We moeten met z'n allen hard blijven werken en in succes blijven geloven. Als de resultaten niet naar behoren zijn, treden er automatisch allerlei mechanismen in het voetbal in werking. Maar wij geloven in ons spel en ik blijf er als trainer plezier in houden. Het is heerlijk om elke dag met een dergelijke jonge en talent volle spelersgroep te werken. En alle kritiek, de media en ander soort zaken, die horen er gewoon bij. Dat is geen probleem voor me. Ik laat me er niet door leiden." FC Utrecht - Aj'ax

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 21