Jong Ajax alleen nog in 'grote' bekerstrijd ArenA kleurt oranje voor verliezend Nederland Jong Ajax is uitgeschakeld in het toernooi om Gatorade Cup bij de Beloften. De equipe van trainer John van den Brom vond zijn Waterloo in Friesland, waar de Amster dammers er ondanks een handvol goede scoringskansen en de aanwezigheid van John Heitinga, Julien Escudé en Juanfran niet in slaagden het verschil te maken tegen de Beloftenploeg van sc Heerenveen. Die won uiteindelijk via een strafschoppenserie. De eliminatie in de bekerstrijd voor Beloften kon Jong Ajax alleen zichzelf verwijten. Van den Brom zag zijn elftal domineren en de betere kansen krijgen, maar falen in de afwer king. 'We waren vele malen beter dan Jong Heerenveen. In de normale speeltijd hadden we 75 procent balbezit.' Ook in de verlenging slaagden de Amsterdammers er niet in te sco ren, zodat strafschoppen uitsluitsel moesten geven. Jerghinio Sahadewsing, Escudé en Vertonghen scoorden niet, waarmee het lot van Jong Ajax was bezegeld. Het Nederlands elftal weet weer iets beter waar het staat. Na een florissant verlopen WK-kwalificatiereeks verloor Oranje de oefenwedstrijd tegen Italië met 1-3. Nederland startte in de Amsterdam ArenA met één Ajacied in de basis. Bondscoach Marco van Basten gunde Ryan Babel een plek als linksbuiten. De aanvaller beloonde dat vertrouwen met de openingstreffer. Voor Urby Emanuelson en Hedwiges Maduro waren plaatsen op de reservebank gereserveerd. Nigel de Jong viel wel in. Nederland en Italië maakten er een redelijk spectaculaire, in elk geval doelpuntrijke eerste helft van, waarin Babel tekende voor de openingstreffer. Na passeerbewegingen van rechtsbuiten Romeo Castelen, be landde de voorzet van de Feyenoorder via Dirk Kuyt en Phillip Cocu voor de voeten van Babel. De Ajacied had weinig bedenk tijd nodig om de bal hoog in het Italiaanse doel te werken: 1-0. Drie minuten later waren beide ploegen al weer in evenwicht. Oranje-goalie Van der Sar had geen antwoord op de kopbal van de offensief ingestelde sluipmoordenaar Alberto Gilardino. Een eigen doelpunt van Ron Vlaar bracht de Italianen vervolgens aan de leiding. Kort na rust moest Nederland een derde tegengoal incasseren. Toni won een duel van Vlaar en klopte daarna ook Van der Sar. Doe mee en bepaal wie Ajacied van het Jaar wordt! Door je stem uitte brengen maak je kans op fantastische prijzen! De verkiezing wordt georganiseerd door Ajax in samenwerking met de Supportersvereniging Ajax. De prijzen worden beschikbaar gesteld door ABN AMRO en adidas. Hoe werkt het? Je kunt tijdens alle duels van Ajax stemmen op de beste Ajax-speler van de wedstrijd. Die stemmen tellen ook allemaal mee voor de 'Ajacied van het Jaar' verkiezing. Voor deze laatste verkiezing kun je overigens het gehele jaar door je stem uitbrengen. Zeer eenvoudig! Het stemmen werkt zeer eenvoudig. Stel op het moment van je keuze een SMS bericht op met de tekst AJAX en vervolgens het rugnummer van de Ajacied op wie je wilt stemmen. Dat bericht stuur je naar 4222. Gaat jouw voorkeur bijvoorbeeld uit naar Zdenek Grygera dan werkt het als volgt: Stuur het bericht AJAX 3 naar nummer 4222 0,55 per ontvangen bericht). Door te stemmen op de Ajacied van de wedstrijd wonnen deze supporters een bezoek aan de wedstrijd en de wed strijdbal, uitgereikt door Urby Emanuelson, Ajacied van de wedstrijd Ajax - sc Heerenveen. Ajax Kick Off Sparta Praag

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 9