Tsjechen naar WK, Jong Oranje naar EK Vonk neemt afscheid van Bafana Bafana NIEUWS 7 In navolging van hun poulegenoten van het Nederlands elftal, hebben ook de Tsjechen zich geplaatst voor het WK in Duitsland. Met Zdenek Grygera in het veld en de ge schorste Tomas Galasek op de tribune, won Tsjechië in Praag met 1-0 van Noorwegen. Ook de heenwedstrijd was door de Tsjechen met dezelfde cijfers gewonnen. Jong Oranje speelt volgend jaar mei in een nog onbekend land om de Europese titel. De oudste nationale jeugdploeg dankt de kwalificatie aan een thuiszege op Slovenië: 2-0. Klaas Jan Huntelaar maakte in een uit verkocht Abe Lenstra stadion beide treffers voor de ploeg die drie dagen eerder de uit wedstrijd nog onbeslist afsloot: 0-0. Urby Emanuelson, na de oefeninterland met het Nederlands elftal tegen Italië alsnog toege voegd aan Jong Oranje, speelde de hele wedstrijd. Thomas Vermaelen haalde met Jong België het EK niet. De Belgen gingen in eigen huis onderuit tegen Oekraïne. De Belgische be loften hadden weliswaar uit bij Oekraïne met 3-2 gewonnen, in Lokeren verloor de ploeg met 3-1. In het duel met Senegal om de Nelson Mandela Cup verdedigde Elans Vonk voor het laatst het doel van Zuid-Afrika. De kee per van Ajax kreeg vorige week zaterdag na zestig minuten een publiekswissel, waarbij de toeschouwers hem luid applaudisserend dankten voor zijn prestaties in de nationale ploeg. 'Het was vol emotie, heel mooi,' blikte Vonk terug na zijn terugkeer in Nederland. Dat zijn laatste interland verloren ging (Senegal won met 3-2) was slechts bijzaak voor Vonk. 'Op het moment dat ik van het veld ging kreeg ik groot applaus. En dat was mooi, want het publiek hier is erg kritisch, zeker op een blanke speler. Dat ap plaus is een teken dat ik op de een of andere manier toch het publiek voor me heb weten te winnen.' In 1998 en in 2002 nam de Ajacied deel aan de WK's, die hij terugkijkend de meest bijzondere ervaringen vond. Zeven jaar en 43 interlands later is aan zijn periode als international een einde gekomen. Vonk: 'Met het Zuid-Afrikaanse elftal reis je naar landen als Burkina Faso en train je in Kinshasa. Daar kom je normaal gesproken niet zo snel. Dat reizen, dat zal ik heel erg gaan missen. Het is af en toe wel eens lekker om er even tussenuit te gaan.' Urby Emanuelson feliciteert Klaas Jan Huntelaar met zijn goal. Hans Vonk speelde met Zuid-Afrika twee Wereldkampioenschappen. Ajax Kick Off> Sparta Praag

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 7