43 Seizoenkaart: Nu niet meer. Toen Ajax nog in de Meer speelde, had ik wel een seizoenkaart. Met een vrouw en een kind komt er weinig meer van vast wedstrijdbezoek. Mijn zus heeft trouwens wel een seizoenkaart. Met haar hobbel ik wel eens mee. Soms koop ik een los kaartje. Eerst bezochte wedstrijd: Dat was een Feyenoord - Ajax uit het seizoen 1978-1979. In de Kuip werd het toen 1-1. In die tijd kon je nog opstaan in de Kuip als Ajax scoorde. Met mijn zus Hennie is het eigenlijk begonnen. Zij is een stuk ouder en ook haar hele leven al Ajax-suppor- ter. Van haar heb ik de clubliefde met de paplepel binnen gekregen. Bovendien heeft ze nog de gouden jaren zeventig meegemaakt. Een maand na mijn eerste Ajax-wedstrijd werd de club kampioen. zijn. Trabelsi straalt iets onoverwinnelijks uit. Helaas is hij bij Ajax één van de weini gen die dat nog heeft. Jammer, want alle successen uit het verleden zijn voortgeko men uit die echte Amsterdamse houding. Als je een taxi neemt in Peru kent de chauf feur Ajax ongetwijfeld. En zo hoort het ook. Een jongen als Wesley Sneijder heeft natuurlijk ook fantastische kwaliteiten. Hij wordt wel gezien als een vervelend mannetje, maar ook hij heeft iets van: wij zijn Ajax, wij willen winnen. Sneijder straalt de cultuur uit die je mee krijgt in de Ajax-jeugdopleiding. Slechts je mouwen opstropen leidt tot niets. Amsterdamse bluf hoort er bij. Al kan bluf wel een beetje zielig over komen als geen prestaties worden geleverd.' Favoriete speler uit de Ajax-historie: 'Cruijff is voor mij Mister Ajax. Gewoon, omdat Johan Johan is. Als Ajax speelt en Cruijff op televisie de analyse verzorgt, kijk ik net wat oplettender naar het scherm. Drie keer is hij bij de club gekomen en drie keer stond de club er beter voor toen hij weer vertrok. Dat zegt toch genoeg? Of hij opnieuw terug moet keren binnen de club? Weet ik niet. Ik weet niet of hij daar wel op zit te wachten. Maar de rol die Wim Jansen speelt bij Feyenoord, zou Johan heel goed kunnen spelen bij Ajax.' Favoriete club naast Ajax: 'FC Barcelona. Als ik Barcelona zie spelen, kijk ik naar fijngevoelig Ajax-voetbal. De Catalaanse club is het Ajax van Spanje. Ooit heb ik gekozen voor Ajax en Barcelona als mijn twee favoriete clubs. De liefde voor beide clubs gaat nooit meer over. Ik mag graag op Ajax katten, dat hoort er bij, vind ik. Maar laat niemand anders tegen mij iets over de club zeggen. Dan hebben ze het gedaan!' Ajax is voor mij: 'Een manier van leven. Ik ben dagelijks met die club bezig. Laat ik wel zeggen dat de club mijn leven niet beheerst. Gelukkig kan ik wel enige afstand houden.' Ajax Kick Off> Sparta Praag

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 42