'De eerste Europa Cup als supporter blijft me dierbaar' Supporter aan het woord De media van Ajax (www.ajax.nl, Ajax Kick Off, Ajax Magazine) zullen komend seizoen op regelmatige basis ruimte maken in hun kolommen om de Ajax-supporter aan het woord te laten. In deze aflevering Ton van Kooten, die uitlegt wat Ajax voor hem betekent. Fan van Ajax sinds: 'Ongeveer sinds 1977, daarvoor wist ik er nog weinig van af. Vanaf 1980 was de beer echt los. Vanaf dat jaar kocht ik ook losse kaartjes en werd ik redelijk fanatiek. Mijn eerste seizoenkaart kocht ik in 1981. Die heb ik uiteindelijk acht jaar gehad. Ik heb onder meer op de Reynoldstribune gezeten. In vak K heb ik mooie tijden beleefd. Mijn ouders en zus zaten toen meestal in vak D. Ook vanuit dat vak heb ik menige Ajax-wedstrijd gezien. Het onover winnelijke dat Ajax in de Meer uitstraalde, is me vooral bijgebleven uit die periode. Met herkenbaar voetbal won Ajax die jaren thuis bijna alles. De jaren tachtig waren op zichzelf mooie jaren. Spelers als Marco van Basten, Bryan Roy en meer van die mannen, heb ik allemaal op zien komen.' Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? 'Nu zie ik de meeste Ajax-wedstrijden thuis. Vanaf de bank. Normaal gesproken kijk ik naar Talpa en volg ik alle duels via Teletekst. Teletekstpagina 818 staat altijd op. Als de stand tegenvalt, loop ik nog wel eens wat te foeteren.' Mooiste Ajax-moment: 'Ik was er in 1995 bij toen Ajax in Wenen de Champions League won. Zoiets is en blijft een onvergetelijk hoogtepunt. De er varing blijft uniek. Ook de tweede finale wedstrijd om de UEFA Cup in het Olym pisch stadion was fantastisch. Vooral omdat Ajax het die avond presteerde om, na Juventus, alle Europa Cups in de prijzen- kast te verzamelen. Toch blijft ook de Europa Cup li-winst in 1987 me zeer dier baar. Dat was mijn eerste Europa Cup als supporter. Helaas is het na 1995 berg afwaarts gegaan met Ajax. Sinds het laatste seizoen met Van Gaal als trainer is het niet meer zo denderend gegaan. Dat vind ik triest.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'Dat is een goal van Jesper Olsen die hij scoorde tijdens een Feyenoord - Ajax uit het seizoen 1981-1982. Het is dus niet de beroemde dribbel. Die noemt iedereen al als zijn favoriete Ajax-goal. Hetzelfde geldt eigenlijk voor de omhaal van Van Basten tegen FC Den Bosch en de lob van Johan Cruijff tegen Haarlem. In de Meer heb ik al die doelpunten met eigen ogen gezien.' Favoriete Ajacied op dit moment: 'Dat is Hatem Trabelsi. Hij is een voor beeld van hoe iedere voetballer zou moeten Ajax Kick Off Sparta Praag

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 40