Tomas Sivok houdt er tijdens de training van Sparta Praag de Praag met wisselend succes in de Champions League. In 2004 werd, nadat de groep werd gewonnen, in de achtste finales verloren van AC Milan. Vorig jaar overleefde de club een groep met Manchester United en Olympique Lyon- nais niet. Met slechts één schamel puntje (0-0 thuis tegen ManU) werd er als laatste gefinisht. Winnen Dit jaar ziet het er opnieuw niet goed uit. Sparta Praag moet de laatste twee wed strijden winnen om Europees te over winteren. Te beginnen vanavond in Amsterdam. Winnen de Tsjechen niet, dan is een plaats in de UEFA Cup het hoogst haalbare. Sparta Praag zal dat moeten uitvechten met FC Thun. Beide ploegen ontmoeten elkaar op de laatste speeldag in Praag. Met één puntje sluit Sparta vooralsnog de ranglijst in groep B. Het werd behaald in de eerste wedstrijd, thuis tegen Ajax. Invaller Matusovic kogelde de bal na 66 minuten spelen keihard in de kruising. Een toe- noed in. valstreffer, omdat Ajax in Praag veruit de betere ploeg was. Toch mocht de equipe van Danny Blind tevreden zijn met de uiteindelijke 1-1 eindstand. Want pas in de blessuretijd schoot Wesley Sneijder Ajax langszij. Daarna verloor Praag de uitwed strijd tegen FC Thun met 1-0. De Zwitsers speelden in dat duel lang niet zo goed als tegen Ajax. De aanvallers van Sparta misten diverse goede kansen en kregen daarvoor het deksel op de neus. In de 88ste minuut gleed Hodzic FC Thun naar een onverdiende 1-0 zege. Het tweeluik met Arsenal leverde vervolgens twee kansloze nederlagen op. In Praag wonnen de Engelsen met 0-2, in Londen werd het zelfs 3-0. Thierry Henry nam drie treffers voor zijn rekening, Robin van Persie de andere twee. Het gevolg van deze trieste balans is dat Sparta Praag zich in een vrijwel kans loze positie bevindt. Ook de statistieken spreken niet in het voordeel. De laatste elf uitwedstrijden in de Champions League leverden twee remises en negen nederlagen op. In de laatste zes uitwedstrijden werd slechts één keer gescoord. Ajax Kick Off Sparta Praag

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 30