15 Sneijder laat in het duel tegen AZ Barry van Galen zijn hielen zien. daar niemand voor te zoeken en dat gaan ze ook niet doen.' Feit is wel, dat Ajax al onnodig veel pun ten heeft verloren, voornamelijk omdat de ploeg in de nationale competitie moeite heeft met scoren. 'Daar is geen verklaring voor,' aldus Sneijder. 'Onze spitsen heb ben de kwaliteiten er wel voor. Het geluk ontbreekt ons op het moment. Als we die spiraal doorbreken, gaan we wedstrijden eerder beslissen. Nu moeten we elke keer in de slotfase alles-of-niets spelen. We heb ben nog niet meegemaakt dat we de wed strijd gemakkelijk uit konden spelen. Dat zorgt natuurlijk voor frustratie in het team. We voetballen vaak goed, maar het ontbreekt ons aan geluk of scherpte. Je kan zo snel stijgen op de ranglijst als je de kansen gaat afmaken die je creëert. Die omslag moet al voor de winterstop komen, overigens. Dat zijn we aan onze stand verplicht.' Oranje Staat bij Ajax zijn positie niet of nauwe lijks ter discussie, anders is dat bij het Nederlands elftal. Sneijder moet in Oranje concurreren met Philip Cocu, Rafael van der Vaart, Denny Landzaat, Mark van Bommel en Hedwiges Maduro om een plek op het middenveld. Opvallend was dat in het bijna nationale debat 'Mark van Bommel moet in Oranje', steeds de naam van Sneijder viel. Alsof de Ajacied er iets aan kon doen. 'Het lijkt een beetje op de discussie over Van der Vaart en mij bij Ajax. Nu is het bij Oranje: Van Bommel of Sneijder. Je kan het beste met je benen spreken. Ik ben geen partij in deze discus sie, al wil ik natuurlijk wel graag spelen bij het Nederlands elftal.' De kans lijkt erg groot dat bondscoach Marco van Basten Sneijder meeneemt naar het Wereldkam pioenschap in Duitsland. 'Ik moet natuur lijk wel fit blijven. Er kan van alles ge beuren,' is Sneijder nog wat voorzichtig. 'Maar ik kijk er erg naar uit. Het lijkt me een fantastische tijd.' Toen Oranje, overigens zonder Sneijder die geblesseerd moest afhaken, onlangs van Italië verloor, de eerste nederlaag on der Van Basten, barstte er meteen een stroom van kritiek los. Zo goed zijn we dus niet, was ongeveer de teneur. Tot ver- Ajax Kick Off> Sparta Praag

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 15