oo z urj 13 sen mensen die met een leeuwenhart spe len, dat willen ze terugzien en daar hebben ze groot gelijk in. Volgens mij ben ik er in geslaagd de gevoelens naar twee kanten over te brengen. Op zijn tijd is zo'n ge sprek met de supporters goed, daar moet je niet voor weglopen.' Niet alleen in praatsessies gaat Sneijder voorop. De tweebenige middenvelder heeft in Europees verband dit seizoen al een aantal belangrijke treffers op zijn naam staan, 'Ik ben nog wel een jonge spe ler, maar ik heb al redelijk wat Champions Leaguewedstrijden gespeeld in de af gelopen jaren.' Waar Ajax de wind tegen heeft in de Nederlandse competitie, daar doet de Amsterdamse club in de Champions League vooralsnog goede zaken. 'Daar zitten we wel op het juiste spoor,' beaamt Sneijder. 'Het zijn natuur lijk wedstrijden op zich. Op een paar mo menten wordt beslist wie er doorgaat. Kijk, in de competitie ben je niet tevreden met 1-1 in een uitwedstrijd, dat kan in de Champions League een heel aardig resul taat zijn. Er zijn dus andere belangen.' Rustig blijven In de vorige wedstrijd die Ajax op het hoogste Europese niveau speelde, uit tegen FC Thun, kreeg Sneijder een snoeiharde elleboogstoot in het gezicht. De Wesley Sneijder van pakweg een jaar geleden had misschien het recht in eigen hand geno men en de boosdoener hoogstpersoonlijk een 'passende' straf uitgedeeld. Zo niet nu. Sneijder bleef kalm, Ajax won uitein delijk de wedstrijd en de middenvelder is erbij als Ajax tegen Sparta Praag plaatsing voor de tweede ronde kan afdwingen. 'Het stond 2-2 en ik dacht op dat moment dat er niet veel meer te halen was. Ik dacht: rustig blijven. Anders had ik de volgende wedstrijd gemist.' En juist dat duel, de wedstrijd van vanavond tegen Sparta Praag, is voor Ajax van groot belang. 'We kunnen het vandaag afmaken,' zegt Sneijder. 'We ver wachten hetzelfde beeld als uit in Praag, alleen spelen zij nu voor hun laatste kans. Dus zullen ze gaan aanvallen en komt er meer ruimte voor ons. Wat we nalieten in Praag, moeten we nu wel doen: snel scoren. In de uitwedstrijd hadden we in de eerste helft twee keer moeten scoren, dan hadden we makkelijk gewonnen. Als we daar nu wat scherper op zijn, of meer geluk in hebben, gaan we winnen. Zulke goede kansen op plaatsing voor de volgende ronde krijgen we niet meer. Je moet er niet aan denken dat je het op de uitwedstrijd tegen Arsenal aan laat komen.' Scoren Het grote manco van het Ajax van dit sei zoen, is het scorend vermogen gebleken. Wesley Sneijder zou zich dat persoonlijk niet hoeven aan te trekken. Zeven doel punten in veertien wedstrijden is voor een middenvelder bepaald goed te noemen. 'Het is op zich een prima gemiddelde, al vind ik dat ik nog wel beter kan. Ik kan schieten uit de tweede lijn en ik kom ook nog wel eens in 'de zestien'. Als Ajax op zoek gaat naar versterkingen, hoeft de club niet te zoeken naar iemand die 'op tien' kan spelen, vindt de Utrechter. 'Ik denk dat ik een echte tien ben. Ik weet dat ik daar goed kan spelen, in alle wed strijden dat ik op die positie stond, heb ik gescoord. Op die plek heb ik meer drang naar voren en kan ik mijn krachten sparen. Met twee 'mg> controlerende spe- Iers in mijn rug, dat is ideaal. Ajax hoeft w [Kick Sff Sparta Prai

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 13