20 N.E.C. heeft de kans liggen op een riante positie in het linkerrijtje. In het zonovergoten McDOS Goffertstadion kwamen de Nijmegenaren niet verder dan een bloedeloze 0-0 tegen Sparta. Een uitslag die niet helemaal ontrecht was, ook al was N.E.C. een uur lang de betere ploeg. Neemt niet weg dat N.E.C., na overwinningen op RBCRoosendaal en Heracles en bekerwinst tegen NAC, terug kan kijken op een goede maand oktober. In de eerste helft was N.E.C. duidelijk de betere ploeg en dat resulteerde in een handvol kansen. De beste kans was voor Bart van den Eede. Na een doorkopbal van Denneboom stond de Belg oog in oog met keeper Ponk. Het stiftballetje van de lange aanvaller die verre van fit oogde, ver dween ruim naast het doel. Ook Romano Denneboom was nog een keer dicht bij de openingstreffer, maar ook zijn kopbal miste de precisie. In de rust bleef de tegenvallende Van den Eede achter in de kleedkamer. Zijn plek werd ingeno men door de gretige Niedzielan, die meteen op een vrije trap versierde waaruit de prima spelen de Jonas Olsson snoeihard op de lat kopte. Even later was het de beurt aan de nijvere Jasar Takak, die zich een weg door de Sparta-defensie baan de maar alleen voor Ponk het vizier niet op scherp had staan. Na een uur spelen ging bij N.E.C. de beker thriller tegen NAC langzaam maar zeker tellen. Sparta werd sterker en kreeg via Rose en Cvetkov kansen op de winnende treffer. Gabor Babos voorkwam met twee goede reddingen een deceptie. Een overwinning voor de Rotterdammers zou ook teveel van het goede zijn geweest. In een ultieme poging om de wedstrijd alsnog in Nijmeegs voordeel te beslis sen wurmde Guilliano Grot zich door de Rotterdamse defensie. De jonge aanvaller slaag de erin om Barreto in stelling te brengen. Het kanon uit Paraguay kan geen gat vinden in het woud van benen en legde tot ieders verrassing terug op Tininho. Zo ook van de Braziliaanse

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 20