Gastspeler: Yannis Anastasiou Iedere thuiswedstrijd stellen we u in deze rubriek een speler van de bezoekende club voor. Deze zondagmiddag is dat de spits van Ajax uit het land van de Europees kampioen voetbal: Yannis Anastasiou. Yannis Anastasiou werd op 5 maart 1973 in Arta, Griekenland geboren. Dat hij profvoetballer zou worden was niet vanzelfsprekend. Want naast voetbal kende de jonge loannis nog twee grote hobby's: basketbal en muziek. Hij besefte al vroeg dat meer dan droog brood in de muziek te verdienen voor slechts heel weinigen is wegge legd. En als tiener kreeg hij in de gaten dat met een lengte van 1,86 meter hij tussen de mannen van boven de 2 meter geen rol van betekenis kon spelen onder het basketbalbord. Het werd dus voetbal en dat was bepaald geen verkeerde keuze van de Griek. Al op jonge leef tijd onderscheidde hij zich door zijn niet aan te leren 'neusje voor de goal'. Gaf Anastasiou de bal en je wist dat hij even later, nog natollend van het contact met het net, in het doel zou liggen. Als bijkomend voordeel had Anastasiou dat hij als vooruitgeschoven post in vijandelijk gebied een bal kon vasthouden en deze kon kaatsen naar mee opgekomen middenvelders. Doch scoren werd zijn handelsmerk en scorende spitsen zijn geliefd. Niet alleen bij supporters, maar ook bij coaches en clubbestuurders. Ook het bestuur van Ethnikos, een profclub in havenstad Piraeus, zag wel iets in loannis Anastasiou. Hij maakte pas laat zijn debuut als betaald voetballer, op zijn 21ste. Bij Ethnikos speelde hij twee seizoenen, waarbij hij alleen in zijn laatste jaar een basisplaats had. Met 11 tref fers in 46 wedstrijden'had hij zijn visitekaartje afgegeven. OF1 uit de Kretenzer hoofdstad Heraklion werd zijn volgende werkgever. Daar speelde hij ruim twee seizoenen met 82 wedstrij den en 22 doelpunten achter zijn naam. In de winterstop van het seizoen 1998-1999 stapte hij over naar het fameuze en chique RSC Anderlecht uit Brussel. Het werd met 23 wed strijden en 9 goals in anderhalfjaar geen groot succes, vandaar dat hij verhuisde naar Roda JC. In Kerkrade kende hij zijn beste tijd en werd daar ook publiekslieveling. Na 3,5 jaar in Zuid- Limburg ging hij met 48 treffers in 114 wedstrij den naar Ajax. Daar kon hij tot voor kort maar zelden laten zien dat hij dé spits voor Ajax is. De laatste tijd draait hij echter uitstekend, zo scoor de de Griekse aanvaller woensdag nog in de Champions League tegen FC Thun. Vanmiddag is loannis Anastasiou met Ajax te gast in De Goffert. Jacques Schmoller

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 15