Bij Ajax brak je niet door. Hoe kijk je daar op terug? "Die periode was niet makkelijk, zeker als je er veel van verwacht. Het was natuurlijk een grote verandering, van Australië naar Europa komen op die leeftijd. Maar de mensen die me haalden, waren niet de mensen met wie ik ging werken. Dat maakte het van begin af aan moeilijk. Dan moet je blijven werken en jezelf goed opstellen. Als je niet blijft proberen, weet je nooit wat er kan gebeuren. Achteraf heb ik nergens spijt van, ik heb veel geleerd." Jason Culina (25) staat vanmiddag tegenover de club waar hij vijfjaar onder contract stond. In seizoen 1999-2000 kwam Culina vanuit Australië naar Nederland, maar al vrij snel kreeg hij in de gaten dat zijn keuze voor Ajax hem niet bracht wat hij had gehoopt. Na verhuurperiodes bij Germinal Beerschot en De Graafschap ging hij in 2004-2005 naar FC Twente, waarna er weer flink vaart kwam in zijn carrière. In Eschede ging het super, nu speel je voor PSV en in de nationale ploeg. "Met Twente begonnen we kalm aan, maar daarna kwamen we echt op stoom. Dat was een prachtig jaar. Hier bij PSV zijn mijn eerste indrukken heel erg goed. Ik voel me welkom, alle teamgenoten zijn aardig. Ik voel me nu al thuis in Eindhoven en werken met Guus Hiddink ervaar ik als enorm leerzaam." Wat kunnen fans van je verwachten? "Ik ben erg aanvallend, ik scoor graag. Een doelpunt of assist geeft me een fantastisch gevoel. Ik werk graag hard en geef altijd honderd procent. Ik schaam me als ik dat niet doe. Verder beweeg ik graag, zodat de tegenstander het moeilijk heeft."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 15