Ajacieden redelijk vertegenwoordigd op WK 7 Voor de meeste Ajacieden zijn de kwalifica tiewedstrijden voor het WK 2006 in Duitsland ten einde. De Nederlanders, Zweed, Tunesiër en Argentijn van Ajax we ten wat ze tot eind mei te doen staat: goed spelen bij de club, zodat de bondscoach hen meeneemt naar het WK. Hun landen gaan namelijk zeker. Voor Zdenek Grygera en Tomas Galasek is het nog spannend. Tsjechië moet middels barragewedstrijden op 12 en 16 november plaatsing afdwingen. Nederland plaatste zich eenvoudig voor de mondiale titelstrijd. Alleen Macedonië bleek voor Oranje een te moeilijke opdracht. In de uitwedstrijd werd het 2-2, in het afsluitende duel van de kwalificatiereeks bleef het in een verwachtingsvolle en uitverkochte ArenA bloedeloos 0-0. Hedwiges Maduro en Nigel de Jong hadden in dat laatste duel een basis plaats gekregen, terwijl Wesley Sneijder na rust voor creativiteit moest zorgen. Hij was met een vrije trap op de lat nog het dichtste bij een doelpunt. Ryan Babel mocht kort voor tijd de geblesseerde Van Persie ver vangen. Dat er niet werd gescoord, was op zich niet heel verwonderlijk want vijf dagen eerder had Oranje zich in Praag middels een 2-0 overwinning op Tsjechië al geplaatst Hatem Trabelsi hield Nourdin Boukhari in het onderlinge duel tussen Tunesië en Marokko van WK-deelname af. Wesley Sneijder plaatste zich met Oranje voor 'Duitsland'. voor het WK. Toen stonden Grygera en Galasek tegenover de formatie van bonds coach Marco van Basten. De Tsjechen misten een strafschop, Nederland scoorde direct tegen via oud-Ajacied Rafael van der Vaart en AZ'er Barry Opdam maakte er 2-0 van. Maduro had een basisplaats, Nigel de Jong viel enkele minuten voor tijd in. In het duel kreeg Tomas Galasek een gele kaart. Dat zou hem een schorsing opleveren voor het duel tegen Finland, maar gelukkig voor de Ajacied had de UEFA een fout gemaakt en mocht hij toch in Helsinki aantreden. Daar won Tsjechië met 3-0. Dat resultaat was weer een domper voor Roemenië, want de ploeg van Bogdan Lobont had nog een kleine kans om zich voor de barrages te plaatsen. De Roemeense ploeg won zijn laatste duel namelijk van Finland en was daarmee uitge speeld. Door de winst van Tsjechië viel de WK-deur echter in het slot. Dat gebeurde ook bij Griekenland. Ondanks de eigen 1-0 winst tegen Georgië, overigens zonder Angelos Charisteas, lukte het de Europees kampioen niet bij de beste landen te komen. Zweden deed het wat dat betreft een stuk beter. Het vaderland van Markus Rosenberg, die niet in actie kwam de afgelopen twee speelronden, verloor van Kroatië, maar won met 3-1 van IJsland. Dat bleek genoeg om als een van de beste nummers 2 rechtstreeks door te gaan. Wie weet treft Zweden in Duitsland dan wel de formatie van Hatem Trabelsi. Tunesië had uit het laatste duel tegen Marokko nog een puntje nodig. Met hangen en wurgen slaagde Trabelsi daarin, want tegen Nourdin Boukhari werd het uiteindelijk 2-2. Ajax Kick Off FC Thun

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 7