43 Naam: Miranda van der Valk Woonplaats: Schiedam Leeftijd: 31 Seizoenkaart: Ja, Ik zit altijd in vak 116 Eerst bezochte wedstrijd: Ajax - NEC, op 20 maart 1994 in de Meer. Ajax verloor die bekerwedstrijd helaas wel met 1 -2. Favoriete Ajacied op dit moment: 'Julien Escudé. Hij is een goede voetballer, die niet zo goed begon bij Ajax maar zich zelf goed heeft teruggeknokt. Spelers met de instelling van Escudé behoren altijd tot mijn favorieten. Wesley Sneijder is dit sei zoen ook al lekker bezig. Afgelopen seizoen vond ik hem niet veel, maar ook hij heeft zich knap teruggeknokt. Sneijder en Escudé zijn allebei vechtvoetballers.' Favoriete speler uit de Ajax-historie: 'Dat is absoluut Jari Litmanen. Hij was bij Ajax een heel goede voetballer en altijd bijzonder sympathiek. Jari hoorde je nooit klagen. Misschien is hij daarom van begin af aan wel mijn favoriet geweest. Jammer dat hij weg is bij de club. Als ik het voor het zeggen had, kreeg Jari direct een plek in de technische staf. Bijvoorbeeld als herstel trainer. Op dat vlak heeft hij toch veel er varing opgebouwd. Vroeger hingen bij mij ook Jari-posters aan de muur. Nu heb ik nog een mooie ingelijste foto van Jari in mijn slaapkamer hangen. Ik heb trouwens meer van die lijsten. Volgens mij wel een stuk of tien. Het zijn de foto's die ooit door de club zijn uitgegeven. Onder meer van wege behaalde landskampioenschappen en Europacups. Zo heb ik ook een lijst met foto's van Bobby Haarms.' Favoriete club naast Ajax: 'Manchester United. De historie en het aanvallende voetbal spreken me ook bij die club altijd aan.' Ajax is voor mij: 'Alles! Zonder Ajax zou mijn leven een stuk somberder zijn. Ik ben zenuwachtig als ik naar een wedstrijd toe ga en chagrij nig als Ajax een keer verliest. Een leven zonder Ajax kan ik me niet voorstellen. Ik ben ook altijd blij als de winter of zomer voorbij is. Dat zijn moeilijke periodes, omdat het voetbal dan een tijdje stil ligt. Het is altijd uitkijken geblazen naar de dag waarop weer de eerste training is gepland.' Ajax Kick Off> FCThun

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 42